Poradňa

Ženy pozor! Móda podprsenky prešla rebrandingom

Dnešný progresívny prístup k životu, kde najdôležitejšie je pohodlie a spokojnosť každého jednotlivca, sa výrazne podpísal aj na obliekaní. Pravidlá sa rušia, moderné a in je všetko, čo môžete nosiť s gráciou a dobrým pocitom. A to platí aj v otázke bielizne. Podprsenka už nemusí byť dokonale skrytá pod tričkom, naopak ak je tam jemná krajka alebo ramienko. Spodná bielizeň sa berie ako módny doplnok, ktorý je súčasťou outfitu.

Čítať ďalej

Hlavne v pokoji: Ako pripraviť dieťa (a zvyšok rodiny) na návrat do školy?

Návrat do školy po bezstarostných prázdninách je náročný nielen pre deti, ale aj pre rodičov. Pripraviť školské pomôcky, nachystať tašku, nachystať budík. Znie to jednoducho, avšak za týmito na prvý pohľad banálnymi krokmi sa skrýva celý rad povinností, na ktoré je potrebné myslieť. Inšpirujte sa, ako zvládnuť ďalšie školské radovánky s gráciou a pokojom.

Čítať ďalej

Ako obliekať bábätko v lete? Hlavná je priedušnosť

Tropy, dážď, chladné večery – tohtoročné leto pripomína miestami apríl, a otázka vhodného oblečenia sa pritom netýka len dospelých, ale aj tých najmenších človiečikov. Aké bodýčko je lepšie? Naozaj bábätku stačí jedna vrstva oblečenia? Nie je to málo? Odpovede na otázky, s ktorými sa v lete stretáva nejedna mamička, nájdete v našom článku.

Čítať ďalej

HOT módne biblie: Letu vládne ľan a hodváb

Leto by ste pravdepodobne najradšej trávili pri vode, v tieni altánku a zelene, kde môžete bosý chodiť po tráve a užívať si piknik s priateľmi. Lenže realita je často iná a väčšinu všedných dní sa chodíte mestom a hromadnou dopravou z bodu A do bodu B. Aj leto v meste má svoje čaro, poradíme vám, ako si ho užiť v štýle.

Čítať ďalej

CHIC AKO PARÍŽANKA: SPOZNAJTE TAJOMSTVO FRANCÚZSKEHO ŠTÝLU OBLIEKANIA.

Trenčkot, modrý baret a sýto červené pery zakusujúce sa do chrumkavého croissantu. Takýto obrázok sa vám v hlave najskôr vykreslí, keď sa povie francúzsky štýl. Málokto už ale tuší, že ide o klišé predstavu, ktorá má s pravým štýlom Francúzok pramálo spoločného. Rozlúsknite s nami tajomstvo Parížaniek, ktoré sú vždy chic.

Čítať ďalej

Módne trendy jari 2023: Oblečte sa štýlovo do rozkvitnutých dní

Aprílové slniečko sa s nami síce laškovne hrá na schovávačku, zatiaľ čo zimné kabáty sa už po dlhej zime chcú uložiť k spánku. A vy už sa pravdepodobne nemôžete dočkať ľahších kúskov i vrstvení, ktoré ich vystrieda. Čo na tohtoročnú skladbu jarného šatníka hovoria prehliadkové móla a poprední módni návrhári? Inšpirujte sa ďalšou porciou našich sezónnych trendov.

Čítať ďalej

Intímna hygiena: Viete, ako sa ideálne starať o citlivé partie?

Starostlivosť o intímne partie sa môže zdať ako úplne banálna vec – až 74 % žien však aspoň raz za život zápasí s rôznymi vaginálnymi problémami, ktorých častou príčinou je práve nesprávna či nedostatočná intímna hygiena. Zistite, prečo na voľbe mydla záleží aj ako pohodu intímneho prostredia ovplyvňujú menštruačné pomôcky.

Čítať ďalej

Čo na ples alebo gala v roku 2023? Inšpiráciu prináša Zendaya aj Taylor Swift

Od empírovej módy s antickými prvkami cez eleganciu z čias Boženy Nemcovej až po okázalé kúsky zdobené perím a čipkou. Plesová móda sa od prvého českého bálu v roku 1840 výrazne premenila. Trendy udáva fantázia a dlhé veľkolepé róby začínajú byť ľahkým prežitkom. V akých šatách tento rok na plesoch a báloch oslníte najviac?

Čítať ďalej