Slovník pojmov
Gélová podprsenka
Gélové podprsenky predstavujú veľmi obľúbený druh bielizne. Push-up podprsenka s gélovými vložkami svojej majiteľke vykúzli krásny a sexi dekolt. Vyberateľné gélové vložky slúžia nielen na zväčšenie poprsia, ale tiež k dotvarovaniu a zaobleniu pŕs.

Samolepiaca podprsenka
Neviditeľná samolepiaca podprsenka drží poprsie pri sebe a vytvorí atraktívny dekolt. Hodí sa pod oblečenie, ktoré nemá ramienka alebo je špecifické vykrojeným chrbtom. Podprsenka diskrétne zomkne prsia k sebe, a napriek tomu nebude vidieť pod oblečením. 

Podprsenka balconette
Prsia pôsobia podopretým dojmom a bielizeň sa hodí pre všetky veľkosti aj tvary poprsia. Typické sú ramienka umiestnené na samom okraji podprsenky. Košíčky pôsobia zarovnaným dojmom a vyzerajú, že sú nízke. Ide však o optický klam. Ramienka bývajú odopínateľné, takže balconette využijete aj pod šaty alebo top bez ramienok.

Podprsenka bandeau
Pod označením bandeau sa skrýva veľmi pohodlná podprsenka, ktorú využijete pod oblečenie bez ramienok alebo pod priehľadné zvršky. Jedná sa o pás, ktorý prsia jednoducho obomkne. Keďže nefunguje príliš podporne, je vhodný predovšetkým pre ženy s menším poprsím.

Bikinové nohavičky
Tieto sexy nohavičky ležérne spadajú na boky a predný diel majú ostrejšie vykrojený. Po stranách často nájdete ozdobné šnúrky alebo zipsy. Bikinové nohavičky lichotia predovšetkým ženám s drobnejšou postavou a zadočkom.

Kostice do podprsenky
Kostice tvoria pevnú časť, ktorá je všitá do spodnej časti podprsenky. Skôr sa vyrábali z veľrybích kostí, dnes poznáme kostice kovové, prípadne plastové. Ich hlavným účelom je vytvarovať podprsenku.
 
Bralette
Čipkovaná príjemná podprsenka s mäkkými košíčkami bez podšívky prsia podopiera zľahka. Predstavuje preto veľmi pohodlný kúsok napríklad aj na spanie. Ozdobná bralette podprsenka môže nahradiť pokojne celý vršok oblečenia.

Push-up nohavičky
Po vzore Kim Kardashian letia oblé tvary. Push-up nohavičky majú za úlohu zväčšiť a nadvihnúť zadoček tak, aby vyzeral väčší a mal krajší a zaoblenejší tvar. Bezšvové push-up nohavičky navyše ľahko diskrétne skryjete pod oblečením.

Dekolt / dekoltáž
Dekolt priťahuje bez debát pozornosť. Predstavte si ho ako vertikálny žliabok, ktorý sa vytvára medzi dámskymi prsiami. Táto linka vznikne stlačením pŕs k sebe. Pôvabnejšiemu dekoltu sa dá pomôcť push-up podprsenkou, ktorá prsia nadvihne, vyplní spodnú časť a stlačí ich k sebe.

Vypchávky do podprsenky
Vankúšikové výplne sa vkladajú do košíčka podprsenky a ich úlohou je zaobliť tvar poprsia a zároveň ho podoprieť a opticky zväčšiť. Molitan a gél sú najčastejšími materiálmi, z ktorých sa vypchávky vyrábajú. Vyberateľné vypchávky existujú dokonca aj do horného dielu plaviek.

Podprsenka za krk
Jedná sa o druh podprsenky, ktorý sa využíva pod šaty alebo top s viazaním za krk. Ramienka klasicky neobopínajú ramená, ale zapínajú sa práve za krkom. Z väčšiny týchto podprseniek sa dajú ramienka odopnúť úplne, takže bielizeň následne poslúži aj pod šaty, overal alebo top bez ramienok.