O spoločnosti
Firmu Bellinda založili v roku 1950 Fred Vatter a Dr Otto Palme ako značku na pančuchový tovar. Názov Bellinda pochádza z výrazu "Bella Linda", čo je latinský preklad názvu severočeského mesta Krásná Lípa, kde Josef Heinrich Vatter založil už v roku 1882 závod na výrobu pančuchového tovaru. Od roku 1991 je Bellinda taktiež v strednej a východnej Európe, najdôležitejšími trhmi sú Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko. Značka Bellinda dnes okrem pančuchového tovaru ponúka širokú kolekciu dámskej a pánskej spodnej bielizne a vysoko kvalitné ponožky.

Prvá kolekcia spodnej bielizne bola predstavená v roku 2000 a veľmi rýchlo sa stala neoddeliteľnou súčasťou ponuky značky Bellinda.

Od roku 2015 je po novom pánska bielizeň pod samostatnou značkou Bellinda MEN. Každý rok Bellinda prichádza s inovatívnymi produktmi napr. úspešná séria zoštíhľujúcej bielizne Active Slimmer, pančuchové nohavice BB cream, Ecosmart rada z bio bavlny apod. Do portfólia Bellinda Slovakia s.r.o. patria aj ďalšie svetové značky – DIM, Playtex, Wonderbra, Nur Die a Lovable.