Pohyb ako vášeň: 6 tipov na aktivity, ktoré vás možno konečne nadchnú

31. 5. 06:56

Posilňovne a športové centrá opäť pomaly ožívajú a fitnes nadšenci znova začínajú ladiť formu. Že vám po takej športovej pauze chýba dávka motivácie? Vyskúšajte niektoré z nasledujúcich 6 športových aktivít, ktoré vás možno konečne chytia a nepustia.


 

 

1. Body Balance

Ak sa vám jóga zdá príliš pomalá a na klasické posilňovanie moc nie ste, zájdite na lekciu Body Balance. Ide o aktivitu inšpirovanú jogou, tai-či a pilates, ktorá kombinuje sériu posilňovacích, naťahovacích a uvoľňovacích cvikov. Chvíľu teda máte pocit, že cvičíte dynamickejšie jogu vedenou ladným tancom, a potom sa zase venujete strečingu. Ako už názov napovedá, cieľom Body Balance je nastoliť v tele rovnováhu. Verte, že z lekcie budete odchádzať úplne svieža.

Skvelou motiváciou k tomu, začať sa hýbať, je tiež nové športové prádlo. Urobte si radosť pohodlnou, avšak ľúbivou športovou podprsenkou Champion alebo pohodlnými nohavičkami v klasickom strihu.

 

2. Paddleboard

Pádlovať si v pokoji na vode, spaľovať kalórie a ešte sa pri tom opáliť? To znie ako sen! Slnečných dní je tento rok síce pomenej, ale až sa zase nejaký vyrojí, vezmite kamarátku či partnera a zájdite si požičať paddleboard. Na doske podobnom surfovému longboardu totiž zapojíte takmer všetky svaly na tele - musíte držať balans a zároveň veslovať, aby ste sa na jazere či rieke niekam posunuli. Pre začiatočníkov je najlepšie nafukovací či polyetylénový board, ktorý je takmer nezničiteľný, a vario pádlo s nastaviteľnou dĺžkou. Príjemnú zábavu!

Zdroj: Unsplash.com

3. Pole dance

Pole dance sa môže na prvý pohľad zdať ako tanec na tyči, ktorý ide proti všetkým zákonom fyziky. Podstata tejto krásnej tanečno-športovej disciplíny je však oveľa hlbší. Na profesionálnych pole dance tanečníkov a tanečníc sa kladú pomerne vysoké nároky - musia mať výbornú fyzičku, byť ohybní ako prútik a zároveň mať cit pre tanec a hudbu. Začiatočníkom však postačí zápal a chuť posúvať svoje limity. Počas ladných tanečných a fitnes prvkov totiž kompletne posilníte celé telo a navyše získate pocit určitej vnútornej slobody a istoty.

 

4. Kickbox

Chcete sa pri športe naozaj vybiť a rýdzo dámske aktivity vás nechávajú skôr chladnými? Potom dajte šancu kickboxu. Kickbox síce patrí medzi najdrsnejšie bojové športy, ale na lekciách pre začiatočníkov stretnete aj veľa žien či menej fyzicky zdatných mužov, ktorí si chcú zlepšiť fyzickú kondíciu alebo osvojiť základy sebaobrany. Dôležitá je totiž predovšetkým správna technika kopov a úderov. A pravidlá, ktoré kickbox odlišujú od pouličnej bitky a povyšujú ho na bojové umenie. Kickbox vám dodá silu, motiváciu a zároveň odvahu postaviť sa za seba v akejkoľvek situácii.

Zdroj: Unsplash

5. Trampolíny / jumping

Kto neskáče, nie je Čech! A kto chce naozaj účinne a rýchlo páliť kalórie, nech zavíta na lekciu jumpingu. Aeróbne cvičenie na menších špeciálnych trampolínach spočíva v rýchlych a pomalých skokoch, dynamických šprintoch a silových prvkoch, ktoré zároveň predstavujú perfektný kardio tréning. Skrátka - počas pravidelného skákania sa vybijete, schudnete a získate bonus v podobe dobrej nálady z endorfínov. Čo viac si od športu priať?

 

6. CrossFit

Máte rady výzvy a chuť poriadne sa zapotiť? Prihláste sa na CrossFit - jednoduché, avšak pomerne fyzicky náročné cvičenie, pri ktorom posilníte rôzne partie tela. Ide o typ funkčného tréningu zostaveného prevažne zo série cvikov, ako sú angličáky, drepy, zhyby či výpady, pri ktorých sa dbá nielen na rýchlosť, ale aj na správnu techniku. Lekcia CrossFit trvá väčšinou hodinu a prebieha v menšej skupinke nadšencov, ktorí sa vzájomne provokujú a súťažia o najlepší čas. V podobnom duchu sú zostavené aj klasické kruhové tréningy, tie sú ale prepojené pauzami. Začiatky môžu byť mierne náročnejšie, ale akonáhle sa s CrossFit "oťukáte", zaručene vám prirastie k srdcu.