Ktoré materiály sú na výrobu pánskej spodnej bielizne najlepšie?

10. 5. 10:47

Je pravda, že spodná bielizeň nie je práve tá časť oblečenia, ktorej by muži prikladali najväčšiu dôležitosť. Veď ju predsa nevidieť. Postačí, ak je pohodlná a príjemná. Pritom práve spodnú bielizeň nosíme priamo na tele, takže ak prikladáme kvalite a materiálom nášho oblečenia nemalý význam, nemali by sme zabúdať ani na spodnú bielizeň. Čo sa týka materiálov, stále populárna je bavlna, ale ani syntetické veľmi nezaostávajú. 


BavlnaPanske boxerky

Bavlna je pravdepodobne najpopulárnejší materiál na výrobu oblečenia na svete. Má dlhú tradíciu a dá sa z nej vyrobiť takmer čokoľvek. Častou voľbou je aj pri spodnej bielizni. Ponožky, boxerky, trenírky, čokoľvek. Hodí sa takmer na každú príležitosť. Takmer. Ak sa chystáte behať alebo cvičiť, čistá bavlna nie je vhodná, pretože absorbuje pot, ktorý sa odparuje pomerne pomaly a bude sa vám lepiť na telo. Okrem toho, nie je bavlna ako bavlna. Často medzi nimi býva obrovský kvalitatívny rozdiel. Preto je dôležité vyberať si pánsku spodnú bielizeň u overených predajcov. Vyskúšajte naše pánske boxerky zo 100 % bavlny a pocíťte, aká príjemná je vysokokvalitná bavlna. 
 

Bavlna doplnená iným materiálom

Na zlepšenie funkčnosti sa do bavlny pridávajú aj iné zložky. Často to býva elastan, ktorý používame aj u nás. Jeho prínosom je zlepšenie pružnosti bavlneného materiálu, takže je vhodnejší na šport alebo fyzickú aktivitu. Rôzne technológie pri výrobe materiálu taktiež zlepšujú jeho funkčnosť, napríklad aktívne odvádzajú pot od tela alebo udržiavajú telo v požadovanej teplote. Odporúčame napríklad pánske boxerky 3D FLEX, ktoré vďaka inovatívnej technológii pri športe ani nepocítite. 
 

Syntetické materiály

Nylon, elastan, polyester... moderných syntetických materiálov je mnoho a tie najkvalitnejšie sa právom tešia veľkej obľube. Vhodné bývajú na fyzické aktivity a šport, mnohé z nich sú špeciálne vyvinuté práve na takéto použitie. Takáto pánska spodná bielizeň napríklad skvele odvádza pot a vlhkosť, dovoľuje pokožke dýchať alebo udržiava stálu teplotu aj v extrémnych podmienkach. Pri nekvalitných a lacnejších materiáloch ale očakávajte skôr pravý opak. Nepriedušnú bielizeň, v ktorej sa budete potiť a na tele rozhodne nebude pôsobiť príjemne. 
 
 
Prečítajte si aj: