Jesenné trendy 2020: Kabáty, saka a vesty idú na krátko

26. 8. 11:35

Lúčenie s letom býva ťažké, ale našťastie prichádza ďalšie krásne obdobie, jeseň. Čas farebného lístia, tekvíc, burčiaku a nových kúskov , ktorými zásobíme svoj jesenný šatník. Svetoví návrhári už majú o nadchádzajúcich trendoch jasno. Pozrite sa na zoznam toho najzaujímavejšieho , čo sa bude nosiť na jeseň.  


Farby tohtoročnej jesene: Modrá, červená a oranžová

Rok čo rok určuje Pantone – inštitút, známy pre svoj systém farieb – farebnú paletu pre každé ročné obdobie. Výberom sa potom inšpirujú dizajnéri, flóristi, architekti a módny návrhári, ktorí podľa odtieňov plánujú a tvoria svoje kolekcie. Tento rok voľba padla na energické a robustné tóny červenej, modrej a oranžovej, ale nechýba ani tmavá modrozelená. Tešiť sa môžeme aj na pár neutrálnych farieb, tých je však v porovnaní s tými výraznými len hŕstka.  

 

Crop top blejzre

Ak radi nosíte tielka a tričká skráteného strihu, tzv. Crop topy, potom vás nasledujúci trend rozhodne nenechá chladnými. Návrhári sa totiž rozhodli skrátiť aj kabáty a saká a dodať im tak neopozeraný šmrnc. V prípade, že si vezmete len mierne skrátené sako a pridáte k nemu nohavice s vysokým pásom, môžete bez obáv vyraziť aj do práce. V rámci odvážnejšej verzie stačí zvoliť sako s hlbším výstrihom a pod neho dať korzetovú podprsenku alebo čierny crop top.

 

Červené šaty

Ak vám v skrini na ramienku doposiaľ nevisia červené šaty, na jeseň si nejaké určite kúpte. V kurze budú najmä balónové strihy, ktoré vyzerajú ako by boli šité na bábiku, teda s lemovaním okolo krku a dlhými naberanými rukávmi. Ďalej potom priliehavé saténové šaty, v ktorých na večierku rozhodne pritiahnete pozornosť. Nezabudnite, že krásne šaty si zaslúžia tiež kvalitné pančuchy. Počas večernej zábavy oceníte napríklad lesklé telové silonky bez zosilneného sedu a špičky.

 

Strapcové kabáty

Strapce nie sú v módnom svete žiadnym novým výstrelkom. Ešte donedávna však zdobili spravidla kožené bundy, kabelky či tričká, tento rok sa však objavia aj na kabátoch, sakách a sukniach. Nečakajte však žiadne malé strapčeky, ale pompézne strapce, ktoré na ulici len tak niekto neprehliadne.

 

Vrstvenie s vestou

Kým v lete vrchné diely skôr odhadzujeme, na jeseň ich vrstvíme, tvoríme nevšedné kombinácie a máme priestor sa vyjadriť a hrať sa. K tomu sú ideálnym a štýlovým kúskom práve vesty, a to ako v predĺženej, tak aj v skrátenej verzii.

 

Saka a kabáty? Jedine bez trička

Keď nemáte náladu na tričko , jednoducho si ho neberte. A to ani v sychravom počasí – podľa módnych dizajnérov si totiž bohato vystačíte s kabátom alebo Cardiganom a crop topom. Ako vidíte, crop topy tento rok hojne využijete aj v jeseni,  preto ani nemá cenu ich ku koncu leta upratovať.