Ako prať pánsku spodnú bielizeň

22. 6. 11:06

Chcete, aby vám spodná bielizeň nejakú chvíľu vydržala? Poďte sa pozrieť na pár vychytávok, ktoré vašim boxerkám, slipom a trenkám predĺžia život.


Vráťte sa v čase

Možno si spomínate na scény z rozprávok, v ktorých ženy kľačali pri potôčiku, prali bielizeň a veselo pri tom štebotali. Takýmto spôsobom asi voľnú sobotu s kamarátkou tráviť nebudete, ale ak si nájdete trochu času na Pánske boxery ručné pranie, preukážete tým pánskej spodnej bielizni veľkú službu. Práve ručné pranie je totiž najšetrnejšie. Prečo? Bielizeň sa nemusí v práčke trieť o ostatné veci a tak sa zbytočne nepoškodzuje. Ak sa do toho pustíte, dodržujte tieto jednoducho zásady:
  • Používajte studenú alebo vlažnú vodu okolo teploty 30°C.
  • Vyberte si kvalitný tekutý prášok.
  • Je spodná bielizeň funkčná? Radšej vynechajte aviváž. Tá znižuje schopnosť odvodu vody.
  • Na škvrny naneste odstraňovač škvŕn alebo žlčové mydlo a nechajte na chvíľu pôsobiť.
  • Pred samotným praním nechajte bielizeň chvíľu namočenú vo vode s práškom.
  • Následne jemne prstami vyčistite celú plochu spodnej bielizne.
  • Bielizeň najlepšie vysušíte vonku, ale dávajte pozor na priame slnko, aby vám nevybledli farby.

Moderný spôsob prania

Ak vás predstava ručného prania veľmi nenadchla, nevadí. Stačí, ak si na pánskej spodnej bielizni poriadne prezriete ceduľku a budete sa riadiť uvedenými pokynmi. Pozornosť venujte predovšetkým informácii, pri koľkých stupňoch môžete daný kus prať. Rozhodne túto teplotu neprekračujte, inak sa môže stať, že z práčky vytiahnete spodnú bielizeň pre trpaslíkov.
Skôr ako si vyhrniete rukávy a pustíte sa do samotného prania, poriadne skontrolujte, či ste bielizeň dobre rozdelili. Bielu bielizeň vždy oddeľte od zvyšku. Čím detailnejšie bielizeň roztriedite, tým dlhšie zachováte jeho pestré farby. Pri triedení bielizne myslite aj na materiál. Vaša práčka má určite samostatný program na syntetiku a iný zase na prírodné materiály, ako napríklad bavlna. Niektoré práčky sú už dokonca vybavené programami určenými špeciálne na spodnú bielizeň.
 

Zaobstarajte si pomocníkov

Medzi najobľúbenejšiu pánsku spodnú bielizeň patrí tá biela. Niet sa čomu čudovať, také klasické biele boxerky na opálenom tele vyzerajú priam božsky, teda aspoň do doby, kým nezačnú chytať šedý odtieň. Aby ste sa tomu vyhli, využívajte na pranie špeciálne prášky a gély určené priamo na bielu bielizeň. V obchode tiež nájdete rozjasňovače bielizne a šikovné sú aj sieťky so zipsom, do ktorých spodnú bielizeň vložíte, a tým ju ochránite pred mechanickým poškodením v práčke. 
 
 
Prečítajte si tiež: