6 tipov, ako sa naladiť na vianočnú atmosféru

23. 11. 08:33

Tohtoročné Vianoce budú možno trochu iné, než sme boli zvyknutí. Vianočná atmosféra je našťastie niečo, čo nám ani v tejto neistej dobe nikto nemôže vziať. A preto si ju treba ešte pekne vychutnať tak ako každý rok. Pokiaľ na tohtoročné Vianoce nemáte ani pomyslenie, vyskúšajte naše tipy, ktoré vás do vianočnej nálady naisto dostanú.


1. Zahrejte sa vareným vínom

Ak ste tento rok ešte nezačali sezónu VARENÉHO VÍNA, rýchlo to napravte. Pri tej príležitosti môžete spojiť príjemné s užitočným - zájsť na prechádzku na čerstvý vzduch a zahriať sa vareným vínom z výdajového okienka.


Tip na lahodné domáce varené víno: Ideálne je urobiť si varené víno doma a ochutiť si ho podľa svojho gusta. Na jeho prípravu vám postačí dobré červené víno, aromatické korenie (klinček, badyán, škorica, pomarančová kôra adť.) A skaramelizovaný trstinový cukor. Víno s ostatnými ingredienciami zvoľna ohrievajte, než sa na jeho povrchu objavia bublinky. Nemalo by sa variť.


2. Vyrobte si adventný veniec

S prvou adventnou nedeľou sa vo väčšine slovenských domácností vynímajú prekrásne adventné vence, ktoré nás ku štedrému dňu posúvajú zase o kúsok bližšie. Čo si tento rok jeden taký veniec vyrobiť? Kúpte si polystyrénový alebo iný korpus a do ruky si vezmite ihličie, drôtik na jeho upevnenie, lepiacu pištoľ a dekorácie, ktorými veniec ozdobíte. Pustite si vianočné playlist a dajte sa do tvorenia.

 

Tip: Veľa parády narobia aj jednoduché vence zdobené sušenými plátkami pomaranča, orechovými škrupinkami a celou škoricou.

 

3. Vytvorte si vianočné zoznamy

Ak zbožňujete všelijaké poznámky a to-do listy, je pre vás tento bod ako stvorený. Doprajte si pred adventom chvíľku pokoja a začnite plánovať. Spíšte si, aké darčeky a pre koho tento rok zaobstaráte, prípadne ktoré budete sami vyrábať a čo všetko k tomu budete potrebovať. Naplánujte si aj pečenie koláčov - ktoré druhy chcete piecť a kedy je treba začať, aby sa pekne uležali. Zoznamy by vás nemali vydesiť a dodať pocit, že nič nestíhate. Ba naopak, ich úlohou je uľahčiť vám prácu a ušetriť čas.


4. Kúpte si adventný kalendár

Že sú adventné kalendáre len detskou záležitosťou? Kdeže. Skúste tento rok nadeliť adventný kalendár nielen deťom, ale aj sebe. Okrem tých tradičných čokoládových existuje aj veľa špeciálnych adventných kalendárov plných miniatúrnej kozmetiky či iných drobností pre radosť, ktoré vám čakanie na Vianoce spríjemnia.

 

Kreatívne duše sa potom môžu pred svojím náprotivkom alebo deťmi blysnúť vlastnoručne vyrobeným adventným kalendárom, a to napríklad v podobe malých pančušiek naplnených maličkosťami. Deti najviac ocenia sladkosti, partnera môžete prekvapiť novými boxerkami či ponožkami.

 

5. Zahaľte svoj domov do vianočnej vône

Ako podľa vás voňajú Vianoce? Ihličím, medovníčkami práve vytiahnutými z rúry alebo mandarínkami? Prevoňajte si domov svojou obľúbenou vianočnou vôňou v podobe sviečok, vonných voskov alebo vonných esenciálnych olejov.

 

6. Pustite si svoju obľúbenú vianočnú komédiu

Vianočné filmy ... Áno, všetci sme ich videli už nespočetnekrát, ale zakaždým nám zdvihnú náladu a my sa na ne každý rok pozeráme s obľubou zas a znova. Či už je vaším vianočným favoritom Grinch, alebo Láska nebeská, uvarte si šálku horúcej čokolády a užite si vianočné predstavenie ešte pred Vianocami.