5 jarných párov topánok, ktoré vám v botníku nesmú chýbať

31. 3. 19:59

Hlásite sa hrdo k milovníčkam topánok? Alebo skrátka len pokukujete po novom jarnom prírastku do svojho botníku? Či už tak alebo onak, máme pre vás článok plný sviežej inšpirácie a jarných trendov. Predstavujeme vám 5 typov topánok, ktoré vám tento rok v botníku nesmú chýbať.  


 

  1. Žlté/oranžové tenisky

Pokiaľ milujete slniečko a veselé farby, žlté alebo oranžové tenisky vám tento rok na jar v botníku určite nesmú chýbať. Nielenže v nich rozžiarite celú ulicu, ale zároveň preukážete svoj zmysel pre originalitu – biele tenisky dnes nosí každý. A pokiaľ sa k nim rozhodnete vziať sukňu alebo šaty, nezabudnite na pančuchy SNEAKERSSTYLE s integrovanou bavlnenou ťapkou, ktorá vám aj po celom prechodenom dni zaistí pocit pohodlia.

 

  1. Sandále na plochej platforme

Ak chcete povyrásť o pár centimetrov bez toho, aby ste sa museli trápiť na vysokých podpätkoch, siahnite po sandáloch s plochou platformou. Sú extra pohodlné a zároveň vyzerajú pekne, pretože v sebe kombinujú športovú a vkusnú eleganciu. Platformami sa to na prehliadkových mólach tento rok hemžilo. Pokiaľ vás nezaujmú sandále na platforme, vyberte si napríklad platformové tenisky. Pre ešte väčšie ozvláštnenie k nim zvoľte módne členkové ponožky s bodkovaným lemom.

 

  1. Gladiátorky

Chcete sa cítiť ako grécka bohyňa? Dajte šancu vysokým gladiátorským sandálom. Návrat týchto retro-futuristických topánok poteší asi veľa hippie a boho žien ­– sú totiž pohodlné, ľahko kombinovateľné a sakramentsky sexy. Ak preferujete jednoduchý štýl, siahnite po ich čiernej alebo hnedej verzii nad kolená, verzia s bohatým kovovým či kamienkovým zdobením zase uchváti všetky milovníčky extravagancie. Zdá sa vám to ako moc veľké „odviazanie“? Poohliadnite sa po decentných gladiátorských sandálkach so zaväzovaním tesne nad členkami.

 

  1. Kvietkované črievičky

Je na čase osvojiť si kvetinové vzory so všetkou parádou! Bežte tento rok jari naproti a zaobstarajte si aspoň jedny kvietkované jarné topánky. Môžu to byť sandále na platforme v neónových odtieňoch alebo kvietkované remienkové črievičky, ktoré dokonale vyniknú spolu s bielymi vzdušnými šatami.

 

  1. Balerínky Mary Janes

Pod označením Mary Janes alebo tiež doll-shoes sa pôvodne skrývajú detské lakované poltopánky s uzavretou špičkou a minimálne jedným remienkom cez priehlavok. Dnes tento typ topánok patrí medzi ikonickú klasiku, ktorá si získala obľubu žien po celom svete a naprieč všetkými generáciami. Topánky typu Mary Jane sa od 19. storočia v módnom svete priebežne objavujú a zase miznú, jedno je však isté – tento rok na jar ich opäť uvidíme. Tešiť sa môžeme na ich balerínkovú verziu, ktorá pôsobí veľmi žensky a sofistikovane a je do nich možné zvoliť naše balerínkové ponožky.

 

Tak čo, aké krásky si tento rok na jar obujete vy?