ZOZNAM VECÍ, KTORÉ VÁM NA DOVOLENKE NESMÚ CHÝBAŤ

22. 08. 17

Chystáte sa na dovolenku a premýšľate, čo si so sebou zbaliť? Spísali sme pre vás malý ťahák, ktorý vám s tým pomôže.

To najdôležitejšie

 
Doklady, telefón, nabíjačka, peniaze - ak by ste na cesty vyrazili len s touto výbavou, prežijete. Pozrime sa na to podrobnejšie. V štátoch Schengenského priestoru si vystačíte iba s občianskym preukazom, všade inde od vás budú úradníci vyžadovať pas. Platný pas. Na to si dajte veľký pozor, niektoré krajiny dokonca chcú, aby bol pas platný ešte 6 mesiacov od dátumu, kedy do krajiny vstúpite. Tiež sa ubezpečte, že vo vašej cieľovej destinácii používajú rovnaké zásuvky ako my. V niektorých prípadoch budete potrebovať redukciu, aby ste si nabili telefón. A čo dodať k peniazom? Snáď len to, aby ste si dôkladne naštudovali kurz, než sa vydáte do prvej zmenárne. Peniaze určite dokážete minúť oveľa príjemnejším spôsobom ako u nekalého obchodníka.
 

Niečo na seba sa bude tiež hodiť

 
A ideme baliť oblečenie. Ako sa tejto úlohy zhostiť čo najlepšie? V prvom rade si urobte kávu, vyložte si nohy a trochu sa zasnívajte. Čo všetko na svojich cestách plánujete podnikať? Čaká vás každý deň luxusná večera? Alebo hodláte celú dovolenku chodiť po horách? Každý z nás je iný a zažije rôzne veci. Skúste si to svoje dobrodružstvo predstaviť. Deň po dni. A počas toho snívania si priebežne zapisujte, čo na danú aktivitu budete potrebovať. Samozrejme, realita sa nakoniec bude od predstáv líšiť, ale vy aspoň získate nejaký zoznam, a nebudete tak so sebou vláčiť polovicu vecí úplne zbytočne.
 

Ženy to majú náročnejšie

 
Ženy to majú pri balení vecí oveľa ťažšie. Veľmi dobre vedia, že hnedý opasok sa absolútne nehodí k ich obľúbeným čiernym topánkam, a to ešte nehovoríme o spodnej bielizni. Pod biele šaty si musia vziať telové nohavičky a telovú podprsenku, na šport bezšvovú nevystuženú podprsenku a na romantické večery push-up podprsenku, ktorá im vykúzli neodolateľný výstrih. Keď žena balí veci, ide v podstate o veľmi komplikovaný proces.
 

Čo by sa vám mohlo ešte hodiť

 
Zatiaľ zďaleka nie sme na konci. Vecí, ktoré na cestách budete potrebovať, je oveľa viac. Čo napríklad? Cestovné poistenie, vodičák, platobná karta, mapa, foťák, lekárnička. To by sme mali ten základ. Pokračujeme v krasojazde: plavky, topánky do vody, okuliare, opaľovací krém, deka na pláž a slovník. Ďalej nezabudnite tiež na hygienické potreby, jedlo, pitie a nejakú zábavu - knihu, mp3 prehrávač, časopisy, krížovky ... a čo napríklad karty?
 
Snáď na nič nezabudnete a pokiaľ pri balení zistíte, že nemáte dostatok krásnej spodnej bielizne pre letné romantické večery, obráťte sa na nás. Rýchlo vám nejaké dodáme.
 
Prečítajte si tiež: