ŠPORTUJETE? VYBAVTE SA FUNKČNÝMI PONOŽKAMI!

07. 09. 15

Rozhodli ste sa športovať, ale po vyzutí tenisiek v šatne omdlievate? Kúpte si špeciálne ponožky na šport, ktoré nepríjemný zápach výrazne obmedzia. So svojou športovou taškou už nebudete musieť zaobchádzať ako s odisteným granátom a navyše budete mať nohy v suchu.

 

Prečo sa potíte?

Potenie pomáha regulovať teplotu organizmu. V momente, keď teplota stúpne nad únosnú hranicu, sa človek začne potiť, a tým sa ochladí. Zdravý jedinec vypotí za deň asi 1 liter potu. Za normálnych okolností sa pot odparí, ale v prípade nôh tomu bránia topánky, kvôli ktorým zostávajú bežné ponožky vlhké. To využívajú baktérie, pot rozkladajú a vzniknuté kyseliny maslová a mravčia spôsobia typický nepríjemný odor. Zápach nôh môžu mať na svedomí tiež plesňové ochorenia.  

 

 

Športové ponožkyDry a Cool ponožky pánské

Či už hráte squash alebo beháte za loptou, potíte sa viac než obvykle. Preto potrebujete ponožky, ktoré budú vďaka použitým materiálom priedušné a vyrobené špeciálnou technológiou tak, aby látka účinne odvádzala pot od vašej kože. Jedine tak sa k potu baktérie nedostanú. Inovatívne funkčné ponožky DRY&COOL pôsobia proti baktériám a perfektne vám na nohu sadnú. Nezhŕňajú sa, tým pádom vám nehrozia bolestivé otlaky. Ručne retiazková špička vaše pohodlie zavŕši.

 

 

Bambusové ponožky

Bambusové vlákno sa na textilnom trhu objavilo iba pred niekoľkými rokmi. Od tej doby však jeho obľuba strmo rastie. Látky z neho vyrobené sú na dotyk veľmi príjemné, absorbujú až 4-krát viac vlhkosti než obyčajná bavlna a navyše neutralizujú zápach. Bambus totiž oplýva antibakteriálnymi a fungicídnymi účinkami. To znamená, že na vašich nohách vyhlási vojnu všetkým baktériám a plesniam, a nedá im ani najmenšiu šancu. Ponožky z bambusu by preto nemali chýbať v šatníku žiadneho zapáleného športovca.  

 

Kúpte si funkčné alebo bambusové ponožky a vyskúšajte ich skvelé vlastnosti na vlastných nohách.
 

 

Poradna Tags List

Ponožky Bavlnené ponožky