Vážení zákazníci, vzhľadom na šírenie vírusu COVID-19 Vás chceme upozorniť, že platba na dobierku je možná len bezhotovostne (platobnou kartou) a preberanie balíčkov doručovaných prostredníctvom kuriéra bude prebiehať pri vozidle kuriéra. Príjemca by mal používať ochranné pomôcky. Ďakujeme za pochopenie. Dodacia lehota objednávok sa teraz môže predĺžiť o 1-2 dni.

VŠETKO, ČO POTREBUJETE VEDIEŤ O PODPRSENKÁCH A DOJČENÍ

13. 12. 18

Pokiaľ plánujete bábätko alebo ho dokonca už čakáte, potom vás asi napadá veľa otázok ohľadom dojčenia a podprseniek. V akej podprsenke sa najlepšie dojčí? A potrebujete vôbec špeciálnu dojčiacu podprsenku? Práve tieto a ďalšie dôležité otázky týkajúce sa podprseniek a dojčenia vám zodpovieme v dnešnom článku.

 

 

Kedy začať s nákupom dojčiacich podprseniek?

S nákupom dojčiacej podprsenky sa neponáhľajte. Prsia sa vám zmenia ako v priebehu tehotenstva, tak aj po ňom, takže správnu veľkosť dojčiacej podprsenky vopred nemusíte celkom odhadnúť. Podprsenku na dojčenie začnite najlepšie riešiť až ku koncu tehotenstva. Odporúčame si najskôr kúpiť iba jednu a potom uvidíte, ako veľmi sa vám prsia po pôrode ešte zväčšia.

 

Akú podprsenku si vziať do pôrodnice?

V pôrodnici si bohato vystačíte s ktoroukoľvek z podprseniek, ktoré rozoberáme ďalej v článku. Počítajte však s tým, že sa kvôli poblázneným hormónom môžete viac potiť, takže ich vynosíte aj viacero. Pokiaľ zvažujete kúpu kvalitnej dojčiacej podprsenky, investujte do nej radšej až po pôrode, kedy si svojou veľkosťou budete istejšia. Do tej doby vám dobre poslúži napríklad športová lambada.

 

Dojčiaca podprsenka musí byť pohodlná a praktická

Pri dojčení je najdôležitejšie pohodlie a flexibilita, takže väčšina žien volí čo najpohodlnejšiu podprsenku bez výstuže a bez kostíc. Nikde ich nič netlačí a prsia z podprsenky môžu kedykoľvek ľahko a rýchlo vybrať. Materiál podprsenky by mal byť natoľko priedušný a hebký, aby nedochádzalo k nepríjemnému treniu už tak citlivých bradaviek. Dôležitú rolu zohrávajú i ramienka podprsenky, tie odporúčame zvoliť širšie, pretože okrem väčšieho pohodlia vám podprsenka tiež lepšie sadne a zostane na svojom mieste.

 

Ideálna podprsenka na dojčenie – aké máte možnosti?

A teraz už sa dostávame k tomu, akú konkrétnu podprsenku si pre obdobie dojčenia vybrať. Nedá sa povedať, že existuje len jedna správna dojčiaca podprsenka, pretože každej žene vyhovuje niečo iné.

 

Špeciálna dojčiaca podprsenka

Veľmi praktické sú špeciálne dojčiace podprsenky s odnímateľným predkom, niekedy i v tvare A, aby došlo k čo najmenšiemu odhaleniu. Predok dojčiacej podprsenky pri dojčení ľahko odopnete aj jednou rukou (čo oceníte, keď v druhej ruke držíte bábätko), zatiaľ čo si u lekára alebo na pošte zachováte úplnú diskrétnosť. Vaše citlivé prsia najviac uvítajú dojčiacu podprsenku bez kostíc, ale samozrejme sa môže stať, že sa vám prsia zväčšia o niekoľko čísiel, takže bez kostíc sa kvôli väčšej podpore nezaobídete. Dojčiacu podprsenku využijete i na noc, pokiaľ vám príde nepohodlné spať bez nej.

 

Športová podprsenka na dojčenie

Veľa žien si však vystačí iba s kvalitnou športovou podprsenkou. Opäť platí, že by mala byť podprsenka pohodlná, priedušná a bezšvová. Pokiaľ si športovú lambadu ľahko navlečiete aj vyzlečiete a pevnosť materiálu vás neobmedzuje v dojčení, potom máte vyhraté. Ak chcete mať pri dojčení prsia ako v bavlnke, vyskúšajte ultramäkkú športovú podprsenku Easy Bra.

 

Klasická nevystužená podprsenka

Okrem toho môžete siahnuť i po klasickej nevystuženej podprsenke. Rozhodne to ale neznamená, že sa musíte uspokojiť so vzhľadom ako z minulého storočia. I nevystužené podprsenky môžu byť krásne. Presvedčí vás o tom bavlnená podprsenka COTTON BRA z ultramäkkého materiálu.

 

Dojčiace vložky do podprsenky - jednorazové vs. prateľné

Skvelé, vhodnú podprsenku na dojčenie ste vyriešila, ale stále zostáva otázka: Ako zabrániť odkvapkávajúcemu mlieku? Práve k tomu slúžia špeciálne vložky na dojčenie, ktoré si do podprsenky jednoducho vložíte. Vybrať si môžete medzi prateľnými alebo jednorazovými. Prateľné dojčiace vložky bývajú väčšinou z príjemnejšieho materiálu, ale vzhľadom k potenciálnemu množstvu odkvapkávajúceho mlieka tesne po pôrode ich budete potrebovať naozaj veľa. Najdôležitejšie je, aby boli z priedušného a savého materiálu, napríklad s prímesou bambusu alebo konope.