TOP 3 NOVOROČNÉ PREDSAVZATIA. AKO SI UDRŽAŤ MOTIVÁCIU A NEZLYHAŤ?

13. 12. 18

Nový rok. Pre niekoho dôvod k veľkým oslavám, pre niekoho príležitosť zmeniť svoj život vďaka novoročnému predsavzatiu. 88 % ľudí ich však nikdy nedodrží. Ako patriť k tým úspešným 12 % a nedopustiť, aby sa z novoročného predsavzatia stala iba prázdna fráza? To vám prezradíme v dnešnom článku.

 

 

1. Konečne schudnem!

Začať chudnúť od pondelka nám zakaždým záhadne nevyšlo, cez Vianoce to potom zavŕšili hory koláčikov a rezňov, a nakoniec to chudnutie zas a znovu musíme nechať na nový rok. Jejda. Ako ale raz a navždy schudnúť, a nie o tom iba rozprávať? Naša rada znie: Nastavte si konkrétny a reálny cieľ. Namiesto nič nehovoriaceho "schudnúť" si na svoj pracovný stôl napíšte červenou fixkou napríklad: Schudnúť kilo za týždeň.

A potom začnite konať, ale pozvoľna.

  • Namiesto jedálnička na mieru a drastických diét radšej obmedzte sladké, pečivo a všetky priemyselne spracované potraviny.
  • Najmite si trénera, pretože 80% strava a 20% cvičenia.
  • Povedzte o svojom cieli všetkým okolo a nenechajte sa zahanbiť.
  • Choďte šťastiu naproti a kúpte si zoštíhľujúce legíny Active Slimmer, ktoré vám pomôžu ubrať až cez 2 centimetre v páse za mesiac. A áno, vážne fungujú!

 

… čo keď vám ale nadšenie vydrží mesiac a potom stratíte motiváciu?

 

Tak urobte všetko preto, aby ste o ňu neprišli.

  • Kúpte si nové športové oblečenie. Verte, že v krásnej a funkčnej športovej podprsenke sa vám bude cvičiť lepšie.
  • S polročnou permanentkou do fitka alebo na jogu svoju lenivosť ľahko prekonáte. Peniaze nenecháte predsa iba tak prepadnúť.

 

2.Naučím sa španielsky/šiť/hrať na gitaru/…

Medzi ďalšie obľúbené novoročné predsavzatia patrí naplnenie dlho odkladanej túhy sa niečo naučiť. Väčšinou to býva cudzí jazyk, nejaká kreatívna činnosť alebo napríklad hranie na hudobný nástroj. Hlavný problém v nedodržaní týchto plánov tkvie v tom, že sa bez nich zaobídete. Preto ich odkladáte a odkladáte a nikdy sa k nim nedostanete. Pokiaľ vám cieľ „Naučím sa anglicky“ nepríde dostatočne motivujúci, rozšírte si ho na „Naučím sa anglicky, aby som sa na dovolenke dohovorila a nemusela sa na nikoho spoliehať“.

A potom sa k cieľu malými krôčikmi približujte.

  • Zapíšte sa do kurzu.
  • Zariaďte si súkromné týždenné lekcie.
  • Sledujte seriály a filmy v angličtine.
  • Učte sa od svojich detí.

 

3. Začnem šetriť/zarobím viac peňazí

Keby tak peniaze rástli na strome. Bohužiaľ nerastú, a tak sa ľudia dnes a denne zaoberajú tým, ako k nim prísť. Alebo skôr, ako o ne neprísť. Pokiaľ ste si do diára sebavedome zapísali „Začať konečne šetriť“, tak to vezmite z druhého konca a ohliadnite sa spätne za svojimi výdavkami, kľudne si ich zapíšte na papier. A potom sami posúďte, bez čoho sa zaobídete. Môže to byť oblečenie, veľa kozmetiky, káva so sebou alebo neustále stravovanie sa v reštauráciách.

Tip: Motivujte sa napríklad tým, že ušetrené peniaze si každý mesiac odložíte a v lete ich potom použijete na dovolenku. Šetrením samozrejme ešte nikdy nikto nezbohatol, takže keď chcete peniaze zarobiť, investujte ich, začnite podnikať, alebo pracujte na 200 % a usilujte sa o povýšenie.