SILONKY A PANČUCHÁČE PODĽA TYPU PRÍLEŽITOSTI

29. 11. 17

Čo sa šiat týka, "malé čierne" by vám v šatníku nemali chýbať. A rovnako tak aj ríši pančúch dominuje osvedčená klasika v podobe "tenkých čiernych" – najčastejšie s označením 40 DEN. V kancelárii vám zaručí pohodlie a v chladnejších dňoch vaše nôžky neprefúkne. Nie je ale škoda skončiť v stereotype a zo skrine ráno čo ráno vyťahovať jedny a tie isté pančucháče? V dnešnom článku vám prezradíme, aké farby a typy pančúch či siloniek sa hodia na aké príležitosti. Či už sa chystáte do práce, na ples, či len na popoludňajšiu kávu s kamarátkou, mali by ste vedieť, po čom siahnuť, a tiež, prečo sa nebáť experimentovať.

Aké silonky nosiť do kancelárie?

Na každodenné nosenie sa skvele hodí už spomínaná čierna klasika. Jeden by si myslel, že s tou nemôžete nikdy šliapnuť vedľa, ale opak je pravdou. Aj tu by ste sa mali držať niekoľkých písaných i nepísaných pravidiel.

V lete a na jar sú praktickejšie slabšie silonky, než už zmieňované pančucháče 40 DEN. Zvoľte napríklad kvalitné a ultra hebké silonky FLY Pantyhose 15D, a ihneď potom si na svoje nohy kúpte zbrojný pas.

O tom, či ísť v lete do práce bez siloniek, rozhoduje firemný dress code, váš inštinkt, alebo šéf, ktorému sa holé nohy prekvapivo nemusia páčiť. Ak pracujete v prestížnej firme alebo vo významnej inštitúcii, bez siloniek sa ani v sparných dňoch nezaobídete. Najlepšiu voľbu preto predstavujú "samodržky" - zmiernite v nich svoje kancelárske trápenie a budete sa cítiť oveľa pohodlnejšie.

Ak vám už čierna klasika pripadá obohraná, kúpte si pančuchy s kockovaným vzorom alebo s jemnou čipkou. Budete pôsobiť originálne a sofistikovane zároveň.

 

Rande

Ak chcete, aby vaše nôžky boli v sychravejších dňoch v teple a pritom stále sexi, siahnite po niektorých z našich zimných pančúch. S THERMO pančuchami z meryl vlákna si zachováte ženskosť aj v tých najväčších mrazoch. Každý snehuliak by vám ich závidel, keby mal nohy.

Ak máte čiernu naozaj v obľube, skúste ju zo svojho outfitu z času na čas vynechať, aby ste nepôsobili ako čierna vdova. Pred tmavou sukňou dajte pokojne prednosť niečomu výraznejšiemu. Čo napríklad taká hnedá alebo vínová semišová sukňa? V čiernych silonkách ju necháte krásne vyniknúť.

 

Plesová sezóna sa blíži

Ženy vyťahujú zo svojich skríň šaty, ktorých čas po dlhom čakaní opäť nadišiel. Z botníka natešene vyťahujú luxusné lodičky a pri obyčajnom pohľade na ne sa im nadšením rozžiaria oči. Keď sa potom objavia pri dverách tanečnej sály, všetkým mužom sa rozsvietia takisto . Ak máte však nevhodne zvolené silonky, ich oči vzápätí pohasnú. A ešte horší variant je, keď sa vám na nich po pár pohárikoch vína vytvorí oko. Že pôjdete radšej bez nich? Len to nie! Tým sa dopustíte vážneho módneho prešľapu. Pamätajte tiež, že ples si žiada topánky s uzavretou špičkou.

Voľba pančúch pre takto formálnu akciu závisí najmä od typu a farby črievičiek i šiat. Ak neobľubujete telové silonky, bez obáv si natiahnite čierne. Už dávno totiž neplatí, že ku svetlým šatám sa tmavé silonky nehodia. Ba naopak. S tenkými čiernymi silonkami si vykúzlite naozaj sexi nohy, v čom tiež spočíva výhoda oproti ich sesterskej svetlejšej variante. Skvelú službu vám urobia aj pančuchy so zoštíhľujúcim efektom. Nakoniec obujte čierne lodičky a nechajte ostatných hostí v domnienke, že vaše nohy nemajú koniec.

V prípade, že siahnete po telových silonkách, ich farba by mala korešpondovať s farbou vašej pleti. U telových siloniek ide predovšetkým o to, aby pôsobili čo najprirodzenejšie, preto dajte prednosť matným pred tými lesklými.

 

Vo víre veľkomesta

Výber pančúch nemusí byť nudná záležitosť. Čo sa trochu odviazať a obohatiť svoju klasickú zbierku niečím veselším? Farebné pančuchy pozdvihnú váš mestský outfit na úplne iný level. Trebárs s takým béžovým trenčkotom a kráľovsky modrými alebo vínovými pančuchami vás nikto neprehliadne. So žltými zase rozbijete inak pochmúrny outfit a vnesiete tak do zimných ulíc trochu života.