AKO SA STARAŤ O CHODIDLÁ V LETNÝCH MESIACOCH

14. 08. 17

Chcete mať aj v lete nôžky ako z alabastru? Poradíme vám, ako to dosiahnuť. Po dočítaní nášho článku sa zamilujete. Do koho? Do svojich nôh!

Prvý dojemJak pečovat o chodidla

Zaobstarali ste si krásne sandáliky a už sa nemôžete dočkať, ako ich vezmete prvýkrát vyvetrať? Nepokazte si túto vzácnu chvíľu a radšej si hneď skontrolujte stav svojich nôh. Máte pekne upravené nechty? A čo päty, nie je na nich stvrdnutá koža? Možno si hovoríte, že to sú len detaily, ale práve tieto drobnosti často rozhodujú o celkovom dojme. Raz týždenne vezmite nemilosrdne na svoje nohy peeling a lak na nechty. Teda aspoň v lete.
 

Ako sa popasovať so zápachom

 
Balerínky a slip on topánočky k letu neodmysliteľne patria, čo však k tomuto obdobiu bohužiaľ patrí tiež, je zápach nôh. Jeden zo spôsobov, ako sa mu vyhnúť, sú ponožky. Balerínkové ponožky. Z nízkych topánok nevytŕčajú, nijako teda nenarušia váš outfit, ale budete sa cítiť oveľa lepšie. Ako to? Vaše nohy sa nebudú kúpať vo vlastnom pote a vy v hanbe kvôli zápachu. Naše balerínkové ponožky sú navyše vyrobené z vlákna Meryl® Skinlife, známeho svojou protizápachovou funkciou.
 

7 vecí, za ktoré budú vaše nohy vďačné

 
Rovnako ako sa každý deň staráte o svoje zuby, starajte sa tiež o svoje nohy. Zaslúžia si to. Veď práve ony vás celý život nosia a nikdy vás nenechajú v štichu. Skúste dodržiavať týchto 7 zásad:
 
  • Nikde dlho nestojte bez pohnutia. Vždy sa skúste aspoň na chvíľu prejsť alebo hýbať nohami. Vieme, že v rade na úrade len ťažko začnete robiť drepy, preto postačí, keď sa na chvíľu prejdete tam a späť alebo sa postavíte na špičky. Akýkoľvek pohyb je lepší ako žiadny. Vďaka nemu si nohy prekrvíte a preukážete im veľkú službu.
  • Topánky si vyberajte starostlivo. Ak by ste nemali na niečom šetriť, sú to práve vaše topánky. Vyberajte si kvalitné kúsky, vydržia dlhšie a vaše chodidlá vám poďakujú.
  • Každý týždeň si svoje nohy rozmaznávajte. Ako? To záleží na vás. Kúpeľom, masážami alebo zábalmi nič nepokazíte.
  • Choďte naboso vždy, keď to ide. Je to veľmi príjemné a vaše nohy to milujú.
  • Každý deň si nohy dôkladne umyte a nakrémujte vhodným krémom.
  • Vyložte si nohy hore. A to najmä vtedy, keď sú opuchnuté alebo vás bolia.
  • Zájdite si občas na pedikúru. Že ste to nikdy neskúsili? Najvyšší čas to napraviť.

 

Nohy o vás veľa vypovedajú. Počas jednej sekundy celému okoliu povedia, ako sa o seba staráte, ako sa máte radi. Myslite na to a svoje nôžky si rozmaznávajte. Začať môžete napríklad malým darčekom v podobe balerínkových ponožiek od nás.

 

Prečitajte si tiež: