Vážení zákazníci, vzhľadom na šírenie vírusu COVID-19 Vás chceme upozorniť, že platba na dobierku je možná len bezhotovostne (platobnou kartou) a preberanie balíčkov doručovaných prostredníctvom kuriéra bude prebiehať pri vozidle kuriéra. Príjemca by mal používať ochranné pomôcky. Ďakujeme za pochopenie. Dodacia lehota objednávok sa teraz môže predĺžiť o 1-2 dni.

ZBAVTE SA MYKÓZY. POMÔŽE VÁM AJ VHODNÁ SPODNÁ BIELIZEŇ

10. 07. 15

Vaginálna mykóza trápi každú tretiu ženu. A obzvlášť dobre sa jej darí v lete. Čo je to mykóza? Ako ju vyliečite a zabránite jej návratu? Pomôže vám aj správne zvolené spodné prádlo. 

Čo majú kvasinky rady

Pôvodcom, ktorý má vaginálnu mykózu na svedomí, sú kvasinky druhu Candida. Ak máte dobrú imunitu a nenarušené rovnovážne pH prostredie v pošve, nemajú u vás šancu. Ak prechladnete, beriete antibiotiká alebo ste dlhšiu dobú oblečená v tesnom a nepriedušnom oblečení, kvasinky zajasajú a zaútočia na vaše intímne partie. Nepríjemný pocit v tejto oblasti sa veľmi rýchlo premení na intenzívne svrbenie. K tomu sa vzápätí pridá silný, zapáchajúci výtok a opuch postihnutého miesta.

Ako mykózu vyliečite

Síce sa v babských radách často dočítate o bielom jogurte ako účinnom prostriedku k zastaveniu infekcie, siahnite radšej po overených prípravkoch z lekárne:

  • Vaginálne čapíky Gyno-Pevaryl obsahujú účinnú látku, ktorá potláča množenie nežiaducich mikroorganizmov, a okamžite uľaví od svrbenia
  • vaginálny roztok Rosalgin pôsobí proti mnohým pôvodcom vaginálnych infekcií a môžete ho používať aj preventívne po menštruácií alebo po kúpaní v bazéne či prírode pre obnovu prirodzeného prostredia v pošve
  • krémy Canesten alebo Jenamazol úspešne likvidujú plesne a potlačujú svrbenie postihnutých oblastí
  • globule Candivac užívajte ako 3-mesačnú kúru. Obsahuje inaktivované kvasinky, ktoré napomáhajú zvýšeniu obranyschopnosti organizmu

Zbavte sa mykózy definitívne

Kvasinková infekcia bohužiaľ patrí medzi ochorenia, ktoré sa veľmi rady vracajú. Nemusíte však sedieť so založenými rukami. Mykóze môžete aktívne predchádzať.

  • Používajte priedušnú, bavlnenú spodnú bielizeň. V umelých materiáloch sa kvasinkám náramne darí.  
  • Nepreháňajte to s intímnou hygienou a rozhodne sa vyvarujte parfumovaného toaletného papiera.
  • Pri užívaní antibiotík pre istotu preventívne nasaďte laktobacily a vaginálne čapíky alebo roztok
  • Vyhnite sa nadmernej konzumácii sladkostí a dodržujte pitný režim
  • Po kúpaní nezostávajte dlhú dobu v mokrých plavkách a v teplých mesiacoch nenoste priliehavé nohavičky

Poradna Tags List

Nohavičky Bavlnená bielizeň