VYBERTE SI VHODNÉ PONOŽKY

16. 06. 15

Tiež každé ráno stojíte pri zásuvke s ponožkami a rozmýšľate, ktoré si vziať? Nenechajte sa zmiasť a siahnite po tých správnych.

Ponožky z prírodných materiálov

Prírodné materiály sa pýšia hneď niekoľkými skvelými vlastnosťami – sú na dotyk príjemné, priedušné, neškriabu a znesie ich aj veľmi citlivá pokožka. V kombinácii s trochou elastanu okrem toho získajú ponožky na pružnosti, a tak na nohu perfektne sadnú, nepadajú dolu, nezhŕňajú sa a tiež sa len tak nevyťahajú. V obchodoch nájdete aj ponožky s prímesou bambusového vlákna, ktoré zamedzujú množeniu baktérií a zabraňujú tak vzniku nepríjemného pachu. Ak viete, že strávite celý deň v uzavretej obuvi, vyberte si určite bambusové ponožky. Lepšie nenájdete.

 

Členkové ponožky a ponožky do balerínok

S príchodom teplých mesiacov sa výška topánok aj dĺžka nohavíc skracujú. Klasické ponožky, ktoré siahajú nad členok, v nich nepôsobia práve najlepšie. Práve preto vznikli členkové ponožky, ku ktorým si pokojne oblečiete šortky a obujete tenisky. Popularita balerínok si zase vyžiadala špeciálne ponožky. Predsa len nie je každému príjemné nosiť ich naboso. Ponožky do balerínok sú vykrojené presne ako tieto topánky a vaše okolie si ich vôbec nevšimne.

Silonové ponožky

Bavlnené ponožky v lodičkách vyzerajú dobre akurát tak na prehliadkovom móle. Ak však vyrazíte v lodičkách len tak, dopustíte sa prehrešku voči etikete. Minimálne silonové ponožky by totiž nohu zakrývať mali. Do lodičiek preto voľte vždy také silonové ponožky, ktoré ladia s farbou vašej kože a pôsobia nenápadne.

Športové ponožky

Pri fyzické námahe sa noha potí a potrebuje, aby od nej ponožky odvádzali vlhkosť. Na šport si preto zadovážte špeciálne športové ponožky. Okrem toho, že sú samozrejme antibakteriálne a vyrobené z kvalitnej savej bavlny, sa výrobcovia predháňajú v tom, kto vyrobí ponožky funkčnejšie. Obľúbená je napríklad technológia DRY&COOL, ktorá udrží vaše nohy suché po celý deň. 

Poradna Tags List

Ponožky