VIETE AKO SI SPRÁVNE VYSKÚŠAŤ PODPRSENKU?

29. 11. 18

Takmer 80 % žien nosí nesprávnu veľkosť podprsenky. Niet divu, rád o tom, akú veľkosť podprsenky zvoliť je všade veľa, ale ako si podprsenku správne vyskúšať v kabínke? To už vám detailne popíše málokto. Máme pre vás jednoduchý návod, ako na to.

 

 

Skôr, ako sa do toho pustíme, opýtame sa vás na zásadnú otázku: Naozaj poznáte správnu veľkosť svojej podprsenky? Tzn. už ste sa zmerali a pracovali s tabuľkou veľkostí? Pokiaľ nie, doporučujeme prečítať si najskôr článok o tom, ako zistiť a vybrať správnu veľkosť podprsenky. Zistíte v ňom tiež, ako sa chová dokonale padnúca podprsenka a ako sa správne zmerať.

 

Pokiaľ áno, pustite sa v kabínke smelo do skúšania:

 

  1. Akonáhle si podprsenku oblečiete, zapnite si ju na posledný háčik, aby ste si obvod podprsenky mohli v budúcnosti prípadne upraviť.

 

  1. Kľúčom k perfektne padnúcej podprsenke je i správne uloženie pŕs do košíčkov. Najskôr vsuňte dlaň do košíčkov a prso povytiahnite zo strany do stredu a potom nahor. Potom prso jemne pustite, zatiaľ čo košíček podržíte v oblasti prechodu do ramienka. Rovnaký postup opakujte aj pri druhom košíčku.

 

  1. Dbajte tiež na to, aby vás podprsenka po celom obvode obopínala vodorovne. Zapínanie by sa nemalo posúvať nahor a malo by byť v rovnakej výške ako predok podprsenky.

 

  1. K zapínaniu sa vzťahuje pravidlo troch. Pokiaľ sa vám pod zapínanie zmestia maximálne 3 prsty, obvod je v poriadku. Akonáhle ho odtiahnete pomaly meter od tela, potrebujete menší obvod podprsenky.

 

  1. Avšak pod kosticu vám nesmie vojsť ani 1 prst. Pokiaľ sa zmestí, prsia vám môžu spod kostíc vychádzať von. Keď zodvihnete ruky nahor, prsia musia držať v podprsenke ako prikované.

 

 

Nechceme vás strašiť, ale aj keď poznáte svoju veľkosť podprsenky a viete, ako si ju správne vyskúšať, ešte to neznamená, že dokonalú podprsenku ulovíte na prvú dobrú. Existuje totiž množstvo druhov podprseniek: push-up podprsenka, bralletka, balconettka… kto sa v tom má vyznať? No jasné, že vy. Stačí iba nahliadnuť do nášho podprsenkového slovníčka, ktorý vám mimo iného odhalí, ktorá podprsenka sa hodí priamo pre Vaše prsia.