ÚPLETOVÉ ŠATY A ČO POD NE: PANČUCHÁČE ALEBO LEGÍNY?

21. 02. 18

Patríte medzi milovníčky šiat a sukní, ale keď teplomer klesne pod nulu, automaticky siahnete po nohaviciach? Tak to je najvyšší čas zaobstarať si šaty z úpletu - nadčasový kúsok, ktorý dokonale podčiarkne vašu ženskosť a v mrazivých dňoch vás ešte navyše zahreje.

 

Úpletovými šatami rôznych strihov i materiálov sa to v obchodoch len tak hemží, záleží teda len na vašom vkuse a farebných preferenciách. So šedými alebo béžovými rolákovými šatami rozhodne nešliapnete vedľa, čierna zase pôsobí čertovsky sexi.

 

Ako a s čím šaty kombinovať

Ak nemáte záľubu vo vymýšľaní kreatívnych outfitov, potom vás najskôr poteší fakt, že svetrové šaty sú samy o sebe dosť zaujímavým kúskom. Nevyžadujú náročné premýšľanie o tom, čo si k nim obliecť, a doladiť k ním zvyšok oblečenia zvládne aj najväčší módny babrák.

Vaše ráno teda môže vyzerať nasledovne: počas 5 minút navlečiete úpletové šaty, natiahnete pančuchy alebo legíny, obujete čižmy a vyrazíte z dverí. Ak doplníte svoj outfit o slušivý klobúk a vyššie topánky nad kolená, razom sa premeníte v elegantnú dámu.

 

Pančucháče alebo legíny?

V tom, čo pod šaty zvolíte, máte v podstate voľnú ruku, respektíve nohu. Ak však uprednostňujete voľnejší strih šiat, tzv. oversize, odporúčame siahnuť po termo pančuchách, aby vás neofúklo. Okolo nosenia legín miesto pančúch sa vedú stále živé diskusie, avšak tie môžete hodiť za hlavu, ak si namiesto klasických legín vezmete legíny, ktoré by ste od pančúch takmer nerozoznali.

 

Rozhodli ste sa pre veselšiu farbu šiat? Potom šaty rozhodne neprebíjajte farebnými pančuchami, nech nepripomínate papagája. Radšej stavte na čiernu klasiku.