ÚČINNÉ TIPY, AKO SA ZAHRIAŤ V ZIMNÝCH MESIACOCH

24. 01. 18

Objímate doma namiesto partnera kúrenie, a máte pocit, že sa zima neskutočne vlečie? Potom možno uvítate niekoľko ,,zahrievacích" rád, ako sa udržať v teple bez toho, aby ste museli navliekať 5 vrstiev oblečenia. Nespoliehajte teda len na lásku a mladosť a čítajte ďalej.

Nohy v teple sú základ

Ak vonku poriadne vymrznete, neriešte situáciu po návrate domov tým, že zapnete kúrenie na plné obrátky, spôsobí to akurát šok vášmu telu a následne jeho nezdravé prehriatie. Ľudskému organizmu v zime bohato stačí izbová teplota okolo 20 stupňov Celzia. Namiesto toho radšej siahnite po huňatých ponožkách - skvele vás zahrejú naríklad dámske ponožky SOFT SOCKS.

To, že je vonku pod nulou, ešte neznamená, že musíte vonku zastávať rolu oblečeného snehuliaka. Pokojne si oblečte sukňu alebo šaty, nezabudnite však na hrejivé pančucháče. Svoje nôžky udržíte v teple a atraktívne zároveň napríklad vďaka našim THERMO pančuchám z merylového vlákna.

 

Posilňujte imunitu sprchou

Po dlhej zimnej prechádzke nie je nič príjemnejšie než svoje prechladnuté telo ponoriť do horúcej vane, o tom žiadna. Svoju obranyschopnosť však najlepšie posilníte striedaním teplej a studenej sprchy, a to aj v zimnom období. Vyžaduje to síce určitú disciplínu, ale aj v tomto prípade ide len o zvyk. Začnite kratšími intervalmi a teplú postupne uberajte, až dôjdete do fázy, kedy by vás nerozhodilo ani stroskotanie v Severnom ľadovom oceáne.

 

Pomôžte si pri prechladnutí zázvorom

Výluh z čerstvého zázvoru patrí medzi prírodnú a veľmi účinnú prevenciu proti chrípke a nachladnutiu. V zime vás navyše pekne zahreje. So zázvorom pokojne experimentujte aj v kuchyni a nebojte sa pridať 1-2 lyžičky strúhaného zázvoru napríklad do polievky, do curry omáčok alebo do smoothie.

 

Zacvičte so zimou

V zime sa málokomu chce nasadiť bežecké topánky a dať si pár okruhov, a pritom práve v chladnejšom počasí to naše telo ocení ešte viac. Nechce sa vám von? Prekonajte pohodlie a zahrejte sa vo fitku alebo doma jogou.

Stále vám je zima? Pečte, šaláty vymeňte za polievky a bylinkové korenie za chilli, kurkumu alebo garam masalu.

Užite si zimu so všetkým, čo ponúka, a pozerajte sa na to z tej lepšej stránky - ak tvrdnete doma v lete, je to hriech, ak v zime, nemožno vám nič vyčítať. :)

Poradna Tags List

Ponožky