SVIEŽE NOHY PO CELÉ LETO. AKO NA TO?

20. 06. 19

Vedeli ste, že teplota našich nôh dokáže celkovo ovplyvniť to, ako sa cítime? A obzvlášť v parnom lete sú nohy „v suchu a v pohode” základom toho, aby sme sa cítili dobre a komfortne. Spísali sme pre vás 3 jednoduché triky, ako si udržať svieže nohy po celé leto.

 

1. Priedušná obuv je základ

Aj v lete asi párkrát vymeníte sandálky a žabky za uzavreté topánky, nech už vás k tomu donúti šport, výlet do prírody alebo viacdenná turistika v horách. V každom takomto prípade od topánok vyžadujte priedušnosť a ľahkosť.

Výborné sú i na mestské pobehanie napríklad bežecké topánky – sú ľahké, priedušné a pohodlné. Na výlet do prírody alebo na horskú turistiku odporúčame siahnuť jedine po kvalitných pohorkách, ideálne s priedušnou Gore-Tex membránou, ktorá dokonale odvádza vlhkosť.

 

2. Do balerínok jedine s neviditeľnými ponožkami

Nosíte v lete rady balerínky? Potom asi veľmi dobre poznáte ten nepríjemný pocit, keď sa vám v nich i po krátkej prechádzke okamžite spotia nohy. A práve tomu spoľahlivo predídete nosením balerínkových ponožiek špeciálne navrhnutých pre tento typ obuvi.

 

3. Doprajte si pravidelnú pedikúru

Vedľajším efektom pravidelnej letnej pedikúry nie sú iba pekne upravené nechty do sandálov. Tým, že chodidlá zbavíte odumretej a stvrdnutej kože, zabránite vzniku plesní a iných nie úplne príjemných kožných defektov. Pokiaľ nemáte čas na návštevu salónu alebo sa vám tento výdavok zdá zbytočný, doprajte si svoju vlastnú pedikúru pomocou nášho jednoduchého návodu na domácu starostlivosť o chodidlá.