SÚ PUSH-UP PODPRSENKY ZDRAVÉ?

01. 07. 16

Zmyselné boky, plné prsia, červené pery – ženské zbrane, ktoré na mužov jednoducho vždy zaberú. Symbolizujú totiž plodnosť. Ženy si často svoju atraktivitu rôznymi spôsobmi zvyšujú. A niekedy je to aj na úkor zdravia. V dnešnom článku sa podrobne pozrieme na to, ako v otázke zdravia obstoja push-up podprsenky. 

Ako vlastne push-up podprsenku spoznáte? Push up podprsenka

Poznáte rozdiel medzi push-up podprsenkou a tou vystuženou? Možno nie hneď na prvý pohľad, ale na ten druhý určite. Podprsenku otočte a pátrajte v spodnej časti košíčku. Ak sa jedná o push-up podprsenku, nájdete na tomto mieste vypchávku, ktorá sa väčšinou dá vybrať. Ďalší rozdiel je v tom, že push-up podprsenkou si vykúzlite až o dve veľkosti väčšie prsia. A na taký rozdiel obvykle bežne vystužená podprsenka nestačí. Sexbombu z vás urobí napríklad Super push-up bra
 

Push-up podprsenky a zdravie 

Zvesti o tom, že sú push-up podprsenky škodlivé pre zdravie, sú do istej miery pravdivé. A dôvod? Vypchávky dostávajú prsia do neprirodzenej polohy, čo je na jednej strane skvelé, pretože vytvoria úžasný dekolt, ale na druhej strane to tiež prináša určité riziko. Vypchávky totiž tlačia na prsné tkanivo, a tým ňadrá utláčajú. A čo robiť, aby vaše prsia neboli ovisnuté skôr, než to zariadi sama príroda? Nenoste svoju push-up podprsenku neustále. Občas siahnite aj po vystuženej, pri behu alebo inej fyzickej aktivite zase zvoľte podprsenku, určenú priamo na šport. 
Zásady, ktoré sa vyplatí dodržiavať
Neprepadajte beznádeji. Váš sen o väčších prsiach nemusí nutne končiť na stole plastického chirurga. Stačí dodržiavať určité zásady a push-up podprsenky môžete nosiť ďalej. A bez zdravotných rizík. 
  • Vyberte správnu veľkosť push-up podprsenky. 
  • Zvoľte štýl vypchávok, ktorý vám najviac vyhovuje. 
  • Podprsenka by mala prirodzene pozdvihnúť poprsie a nikam ho násilne nevytláčať. 
  • Nikde by vás nemala škrtiť
  • Neberte si svoju push-up podprsenku na šport
  • Striedajte rôzne druhy podprseniek a snažte sa nemať jednu dlhšie než 12 hodín v kuse. 
 
Vyskúšajte rôzne druhy push-up podprseniek a nájdite si tú, ktorá vám sedí najlepšie. Veľmi obľúbená je napríklad Beauty push-up bra. Ale čo vyhovuje jednej žene, nemusí nutne druhej. Nájdite si podprsenku, ktorá vám sedí najlepšie, a tú bez obáv noste.