PLESOVÁ SEZÓNA JE TU – SILONKY SÚ NUTNOSŤOU

02. 10. 15

Každoročná plesová sezóna sa blíži. Neviete, aký dress code dnes predpisuje etiketa? Chcete vedieť, aké plesové šaty si obliecť, aké topánky obuť a či si musíte vziať silonky? Predíďte spoločenskému faux pas.
 

Dodržujte dress code

Punčochy
Ples je udalosť roku a predovšetkým formálna akcia s dlhou históriou. Pri výbere šiat voľte vždy dlhé až po zem. Koktejlky sa na takúto spoločenskú príležitosť rozhodne neodporúčajú. K slovu sa dostanú počas menej formálnych akcií. Rovnako sú samozrejmosťou lodičky s uzavretou špičkou na vysokom opätku. V žiadnom prípade si neobúvajte sandále alebo baleríny. Farbu topánok laďte k farbe šiat, prípadne obujte čiernu klasiku. Do uzavretých lodičiek potom bezpodmienečne patria silonky.
 
Samodržiace pančucháče Beauty Hold

Praktický doplnok

Podľa Ladislava Špačka sú silonové pančuchy pre dámu v spoločnosti absolútnou nevyhnutnosťou. Bez nich akoby ste boli nahá. Okrem dodržania etikety vám preukážu ešte jednu neprekonateľnú službu. Vďaka nim vás nebudú tak tlačiť topánky a zmenší sa šanca na prípadný otlak, ktorý by vám inak znepríjemnil večer. Zmienené výhody platia pre klasické pančuchové nohavice, ale aj pre samodržiace pančuchy. Pri výbere dbajte na správnu veľkosť a premerajte svoje miery v tabuľke veľkostí. Príliš veľké silonky sa vám zhrnú, malé vás budú škrtiť. Aby ste sa na plese cítila príjemne, je dôležitý každý detail. 

 

 

Silonky vyberajte starostlivo

Ani výber farby nenechávajte na náhodu. V prípade, že chcete silonky telovej farby, snažte sa nájsť také, ktoré najviac ladia s prirodzeným sfarbením vašej pokožky. Na vašich nohách by ich nikto nemal spoznať. Príliš tmavý alebo naopak svetlý odtieň nevyzerá dobre. V prípade, že si nie ste istá voľbou telovej farby, zvoľte tmavé alebo vyložene čierne priesvitné silonky. Sú univerzálne, vyzerajú sexy, a k pančuchám sa na rozdiel od telových otvorene priznáte. Čiernymi pančuchami nič nepokazíte.
 
 

Poradna Tags List

Pančuchy