OBJAVTE VÝHODY BAMBUSOVEJ SPODNEJ BIELIZNE

27. 05. 19

Narazili ste na bambusovú spodnú bielizeň a hovoríte si, čo na nej všetci vidia? Potom nám dovoľte, aby sme vás zoznámili so všetkými jej vlastnosťami a prednosťami, ktoré ju vo svete spodnej bielizne radia na pomyselnú špičku.

 

V čom je bambusová bielizeň iná?

Možno ste sa už stretli s bambusovými obliečkami alebo s ďalšími textíliami, na ich výrobu sa už od 20. storočia tento materiál používa. Bambus patrí medzi obnoviteľné zdroje a vďaka tomu, že sa nemusí nijako chemicky ošetrovať, sa do neho pri výrobe vláken nedostanú žiadne pesticídy ani iná chémia. Práve to odlišuje bambusovú spodnú bielizeň od klasickej bavlnenej bielizne. Pri čítaní ďalej však zistíte, že to zďaleka nie je len o tom, mať na sebe niečo ekologické a bio.

 

Bambusová spodná bielizeň je jemná, priedušná a vysoko absorpčná

Akonáhle vezmete do ruky kúsok bambusovej spodnej bielizne, prekvapí vás jej jemnosť, ktorá veľmi pripomína hodváb. Veľa ľudí jej dáva prednosť práve preto, že sa naozaj príjemne nosí, nikde neškrtí ani nehryzie. Jej hlavná výhoda však tkvie v jej funkciách, konkrétne vo vysokej miere priedušnosti a schopnosti absorbovať vlhkosť. Funkčnosť bambusovej spodnej bielizne sa prejavuje i tak, že vás v zime zahreje a v lete naopak pekne chladí, pretože zostáva vždy o pár stupňov chladnejšia než napríklad bavlna.

 

Ideálna pre alergikov, diabetikov i športovcov

Vety začínajúce slovami “Vedci zistili…” zaváňajú ďalšou bezobsažnou informáciou, uznávame, avšak v tomto prípade vedci skutočne dokázali, že sa v bambusovom vlákne nachádza látka zvaná “bamboo kun”, ktorá vyniká antibakteriálnymi vlastnosťami a schopnosťou ničiť baktérie a plesne, dokonca i zlatého stafylokoka. To ocenia hlavne ľudia s citlivou pokožkou, ženy trpiace na vaginálne mykózy, ale taktiež diabetici, ktorí majú špeciálne nároky na spodnú bielizeň.

 

Bambusové ponožky

Je dôležité, aby chodidlá diabetikov boli stále v suchu a chlade, o čo sa spoľahlivo postarajú práve bambusové ponožky. Avšak u diabetikov nie je v hre iba optimálna teplota tela, ale tiež zvýšený komfort. Z dôvodu poškodených nervových zakončení väčšinou diabetici nedokážu včas odhaliť, že sa im nejaký kus oblečenia alebo bielizne zarezáva do kože. Akonáhle to zistia, mnohokrát je už neskoro a na tele vznikajú zle sa hojace rany. Bambusové ponožky sú našťastie veľmi pohodlné a žiadne otlaky s nimi nehrozia.

 

Poradna Tags List

Dámska bielizeň