NOSIA SA EŠTE VÔBEC LEGÍNY?

02. 10. 17

Legíny sú skvelým kúskom oblečenia: sú elastické, zahrejú a nikde neprekážajú. Skvele sa v nich cvičí alebo odpočíva. Ako je to ale s ich nosením von?

Legíny nie sú nohavice!

Pri obliekaní legín je dobré myslieť na to, že tento kúsok sa stále radí medzi spodnú bielizeň. Čierne a tmavé farby legín opticky zoštíhľujú, ale iba ak sú doplnené dlhším topom alebo šatami. A to je jedno z niekoľkých pravidiel, ktorých je vhodné sa držať pri ich nosení: Nenosiť legíny namiesto klasických nohavíc. Tak by ste si mohli urobiť poriadnu hanbu. Nie je totiž nič nevhodnejšie ako presvitajúca spodná bielizeň alebo zvýraznenie nelichotivých partií.
 

Správna veľkosť je základ

Ak je chladnejšie a vy chcete aj napriek tomu vyraziť v šatách či sukni, legíny sú skvelou voľbou. Môžete nimi tiež podčiarknuť ležérny štýl, ak ich doplníte oversize mikinou alebo dlhým tričkom. V každom prípade je dôležité, aby vám bielizeň sedela. Ak vám totiž legíny niekde ovísajú a sú voľné, vyzerá to skôr, ako by ste sa zabudla prezliecť z domácich teplákov.
 
K opotrebovaným kúskom preto buďte nemilosrdné a nové legíny zaobstarávajte kvalitné, aby vydržali viac ako jedno pranie. Čierne legíny padnú každej, vyskúšať môžete tiež špeciálne zoštíhľujúce legíny.
 

Dôležitým parametrom je tiež dĺžka

Ako doplnok na bežné nosenie k dlhému topu alebo šatám vyberajte vždy legíny dlhé po členky. Trojštvrťové legíny vám urobia silnejšiu postavu a celkový dojem nebude pôsobiť pekne. Ak si idete zabehať alebo zacvičiť jogu, kratšie legíny môžu byť naopak pohodlnejšie.
 

Súdnosť predovšetkým

Berte do úvahy proporcie svojej postavy, to platí u akéhokoľvek oblečenia, ale u legín dvojnásobne. Tento nohavicový typ spodnej bielizne je vhodný pre každého, pokiaľ ide o šport alebo o domáce pohodlie. Čo sa týka outfitu do práce, školy alebo do divadla, je niekedy lepšie siahnuť po klasických silonkách.
 
 
Prečítajte si tiež: