KEDY JE NAJLEPŠÍ ČAS OBLIECŤ PRVŮ PODPRSENKU

14. 02. 16

Od akého veku je vhodné začať nosiť podprsenku? Existuje na to nejaké pravidlo? A aký druh bielizne v dnešnej širokej ponuke vlastne zvoliť? Poradíme vám


 

Každé dievča dospieva v inom veku

Dospievajúcim slečnám stačí po dlhú dobu iba tielko pod tričko, ktoré im zahreje bedrá a zároveň bude pôsobiť ako nepriehľadná vrstva. Každé dievča dospieva v inej fáze svojho života, a preto neexistuje univerzálny návod, kedy s nosením podprsenky začať. Vo všeobecnosti by to malo byť vo chvíli, keď mladej dáme začnú rásť prsia, alebo keď o prádlo sama požiada.
 

Choďte na to pomaly

Na začiatku predstavuje najlepšiu voľbu športová podprsenka bez kostíc. Prechod z tielka bude plynulejší a pohodlnejší. Športové podprsenky vynikajú príjemným materiálom a nie sú vystužené. V ďalšom kroku môžete prejsť k vystuženej bielizni. Podprsenka s kosticami primárne drží ňadrá a podopiera ich. Podprsenky s kosticami a vystužením nájdete už od košíčkov veľkosti A.
 

Pozor na správnu veľkosť

Vždy je lepšie, keď zvolíte podprsenku s nastaviteľnými ramienkami a zapínaním. Materiál sa v priebehu nosenia opotrebováva a vyťahuje, obvod vrátane ramienok tak budete musieť upravovať. Zadná časť podprsenky, teda diel so zapínaním, by nikdy nemal siahať nad lopatky ani nevzhľadne vykukovať z oblečenia. V prípade, že podprsenka vykukuje, pravdepodobne ste si zvolili nesprávnu veľkosť.
 

Push-up bielizeň

Dievčatá, ktoré sú s veľkosťou poprsia nespokojné a chcú väčšie, môžu skúsiť push-up podprsenku. Opticky dodá objem a vytvorí požadovaný efekt. Push-up bielizeň zároveň vyniká svojou nenápadnosťou pod oblečením. Tovar si môžete nechať zaslať poštou, kuriérom alebo osobne vyzdvihnúť v Zásielkovni. Nepoškodený tovar máte právo do 14 dní vrátiť.