Vážení zákazníci, vzhľadom na šírenie vírusu COVID-19 Vás chceme upozorniť, že platba na dobierku je možná len bezhotovostne (platobnou kartou) a preberanie balíčkov doručovaných prostredníctvom kuriéra bude prebiehať pri vozidle kuriéra. Príjemca by mal používať ochranné pomôcky. Ďakujeme za pochopenie. Dodacia lehota objednávok sa teraz môže predĺžiť o 1-2 dni.

JEDNODUCHÝ RECEPT NA DOMÁCU STAROSTLIVOSŤ O CHODIDLÁ

19. 03. 18

Už len preto, že naše chodidlá nás denne nosia a sú prepojené takmer so všetkými orgánmi v tele, by sme ich mali rozmaznávať. A obzvlášť teraz, keď je jar už za rohom. Pretože letné sandálky už sa určite tešia, ako ich vytiahnete von. Prezradíme vám recept na 30 minútový wellness rituál, ktorý hravo zvládnete aj v pohodlí svojej kúpeľne.

 

Suchá alebo mokrá pedikúra?

Rovnako ako v salóne, aj doma sa vám ponúkajú dva varianty starostlivosti o chodidlá: suchá alebo mokrá pedikúra. Pri suchej pedikúre sa vynecháva vodný kúpeľ, a na rozdiel od mokrej, pri ktorej sa používa skalpel, sa tu pracuje iba s brúskou.

Suchú pedikúru si vychvaľujú najmä diabetici a ľudia náchylní na plesne na nohách. A hoci na trhu nájdete najrôznejšie druhy vysokorýchlostných brúsok určených na domácu starostlivosť, suchú "pedi" prenechajte skúsenej pedikérke a doma dajte prednosť radšej tej mokrej.

 

6 krokov k dokonalým a zdravým chodidlám:

1. Začnite tým, že si na seba večer vyhradíte aspoň 30 minút.

2. Najprv svojim chodidlám doprajte voňavý kúpeľ. Horúca voda zmäkčí stvrdnutú kožu na chodidlách a tým vaše nôžky dokonale pripraví na ďalšie kroky starostlivosti. Na zosilnenie efektu prisypte do kúpeľa Rochovu soľ alebo soľ s rebríčkom či výťažkom z morskej riasy. Kvapkou obľúbeného éterického oleja zase príjemne opojíte svoje zmysly.

3. Po zhruba 15 minútach relaxácie nohy osušte, vezmite si lufu a vrhnite sa na masážny peeling. Krátkou exfoliáciou zbavíte svoje chodidlá odumretej kože a ony sa vám na oplátku odvďačia zamatovou hebkosťou.

4. Keď  chcete ísť naozaj do hĺbkovej starostlivosti, obrúste neskôr pemzou všetko, čo peeling nezvládol.

5. Po dôkladnom osušení nakoniec prichádza na rad to najdôležitejšie - hydratácia. Ak ste svoju kozmetickú poličku doposiaľ nedoplnili o špeciálny krém na nohy, postačí vám zatiaľ akýkoľvek hutnejší krém. V lepšom prípade ho nenápadne postrčte svojej drahej polovičke s prosíkom o masáž, v horšom hydratáciu prevezmite do vlastných rúk.

6. Aby sa vaše chodidlá mali ako v bavlnke, zakončite rituál tým, že svoje nôžky schováte do huňatých ponožiek. Ak chcete okúsiť na vlastných chodidlách, ako sa chodí po obláčikoch, siahnite po našich dámskych ponožkách SOFT SOCKS. Ponožky si nechajte pokojne aj cez noc, pretože jedine tak zažijú vaše nôžky naozajstnú hydratačnú explóziu.

 

Tip: So suchou a zrohovatenou kožou si hravo poradí bambucké maslo, kokosový olej či krém s včelím voskom alebo s vitamínom E.

Doprajte si tento rituál aspoň raz týždenne. Sem-tam však svoje nôžky zverte aj do rúk profesionálov a pýšte sa po celý rok dokonalými chodidlami ako zo žurnálu.