Vážení zákazníci, vzhľadom na šírenie vírusu COVID-19 Vás chceme upozorniť, že platba na dobierku je možná len bezhotovostne (platobnou kartou) a preberanie balíčkov doručovaných prostredníctvom kuriéra bude prebiehať pri vozidle kuriéra. Príjemca by mal používať ochranné pomôcky. Ďakujeme za pochopenie. Dodacia lehota objednávok sa teraz môže predĺžiť o 1-2 dni.

JE DÔLEŽITÝ DRUH MATERIÁLU SPODNEJ BIELIZNE?

17. 11. 15

Bielizeň z bavlny alebo syntetického materiálu? To je otázka. Každý materiál má svoje špecifiká. Porovnajte si ich klady a zápory a vyberte si spodné prádlo podľa svojich sympatií.

 

Feminine nohavičky s elegantným vzhľadom pre každodennú zmyselnosť a pohodlie. Stará dobrá bavlna

Bavlnenú spodnú bielizeň poznáte všetci. Nosili ste ju od malička a i teraz máte určite niekoľko nohavičiek v bavlnenom prevedení. Čím sa tento materiál vyznačuje?
+ Bavlna patrí k prírodným materiálom, ktoré vynikajú svojou pevnosťou, preto spodnej bielizni z bavlny neuškodí ani častejšie pranie, ani vyššie teploty v práčke.
+ Vďaka možnosti vyprať bavlnené spodné prádlo na vyššej teplote zničíte všetky baktérie, ktoré sa na ňom môžu zdržiavať.
- Bavlnené látky výborne sajú vlhkosť, ale pomaly schnú. Ak sa v nohavičkách spotíte, budete ich na sebe mať mokré ešte veľmi dlho a budú vás chladiť.
- Bavlna sa krčí, takže žehlička sa stane vaším verným spojencom, ak budete chcieť mať nohavičky uložené v úhľadných komínoch.


Vyskúšajte napríklad bavlnené nohavičky ozdobené jemnou čipkou.  

 

Moderné syntetické materiály

Umelé vlákna sa v posledných rokoch doslova hrejú na výslní popularity. Nie je výrobca, ktorý by z nich spodnú bielizeň nešil. Čo je pre ne charakteristické?
+ Syntetické materiály sú na dotyk neuveriteľne hebké a príjemné.
+ Prádlo z umelých materiálov alebo s ich prímesou je pružné a vydrží dlhšie pekné a nevyťahané.   
+ Z umelých materiálov sa vyrába špeciálnou technológiou tiež bezšvová spodná bielizeň, ktorú si oblečiete pod upnuté oblečenie bez rizika, že sa bude pod látkou šiat rysovať.

+ Umelé materiály rýchlo schnú, preto je spodné prádlo z nich vyrobené veľmi vhodné pre aktívne športovkyne.
- Nohavičky zo syntetických materiálov nemusia v dobe letných horúčav vyhovovať ženám, ktoré sú náchylné na kvasinkové infekcie.  

Skúste neviditeľné nohavičky, ktoré vám priľnú k telu ako druhá koža.