Vážení zákazníci, vzhľadom na šírenie vírusu COVID-19 Vás chceme upozorniť, že platba na dobierku je možná len bezhotovostne (platobnou kartou) a preberanie balíčkov doručovaných prostredníctvom kuriéra bude prebiehať pri vozidle kuriéra. Príjemca by mal používať ochranné pomôcky. Ďakujeme za pochopenie. Dodacia lehota objednávok sa teraz môže predĺžiť o 1-2 dni.

JARNÉ ČISTKA ŠATNÍKA. KDE ZAČAŤ?

30. 04. 18

Vzduch vonia jarou, obchody nás vábia veselými farbami a naše šatníky potrebujú poriadnu očistu. Efektívnym vytriedením šatníka nielenže uvoľníte miesto novým kúskom a vycibríte svoj štýl, ale znova budete mať čo na seba. Poradíme vám, ako na to.

 

 

Zimné oblečenie odložte bokom

Najprv si vezmite do parády zimné kúsky a nemilosrdne sa zbavte všetkých kabátov aj búnd, o ktorých viete, že celú zimu ležali ladom. Zbytočne vám totiž zaberajú miesto v skrini.

 

Ako začať?

Teraz prichádza na rad najdôležitejšia úloha, teda vpustiť do šatníka jarný vánok a navrátiť mu opätovnú sviežosť. Ak sa pýšite šatníkom s tonami oblečenia, pokojne si na pomoc prizvite kamarátky a seansu spojte aj s módnou prehliadkou a pohárom vína. Úprimné názory sa vždy hodia.

 

3 základné kôpky ... a čo do nich?

Začnite tým, že vyprázdnite celý obsah skrine vrátane spodnej a nočnej bielizne na veľkú hromadu, z ktorej si postupne vytvoríte tri hlavné kôpky:

 

• Oblečenie, ktoré milujete a nosíte ho často

• Oblečenie, pri ktorom váhate alebo ktoré si svoju chvíľku slávy užíva len veľmi zriedka

• Oblečenie, ktoré vám nesedí alebo je sprané či poničené

 

Urobte si reflexiu svojho štýlu obliekania

Ešte predtým, ako sa zahráte na Popolušku a vrhnete sa do triedenia, si v hlave premietnite svoj aktuálny štýl a farby, ktoré hodláte v nadchádzajúcej sezóne nosiť, aby ste potom oblečenie preberali s jasnou predstavou.

 

1. Oblečenie, ktoré milujete a nosíte ho často

Do prvej kôpky zahrňte sviatočné a nadčasové kúsky pre špeciálne príležitosti alebo "poklady", ku ktorým sa viaže príbeh či spomienka. Ich stratu by ste neskôr mohli ľutovať. Túto kôpku tvoriacu základ a akúsi kostru vášho šatníka potom zase pekne vložte späť do skrine.

 

2. Oblečenie, pri ktorom váhate...

Druhá kôpka odráža najmä unáhlené nákupy, nevhodné darčeky a kúsky, ktoré, hoci sa pomaly rozkladajú, nemáte to srdce vyhodiť. Čo s tým? Predovšetkým sa sami seba spýtajte: Pristane mi to vôbec? Mám to s čím kombinovať? Naozaj ma tá strata reklamného tričká tak zasiahne? Ak odpovede vyznie v neprospech daného kusu oblečenia, utrite slzu, a prehoďte ho na tretiu kôpku.

Tip: Prečítajte si tiež náš článok Čo si muži naozaj myslia o tom, v čom my ženy spíme, ktorý vás zbaví tendencie uchovávať vyťahané tričká na spanie.

 

3. Oblečenie, ktoré vám nesedí, alebo je sprané či poničené

Ak nájdete veci, do ktorých už niekoľko rokov sústavne chudnete alebo ste ich už dva roky nemali na sebe, zložte ružové okuliare a šup s nimi na tretiu kôpku. Rovnako tak sem poputuje spraná spodná bielizeň, predovšetkým potom "vyžmolkované" pančucháče a storočné (ale veľmi pohodlné!) nohavičky. Žiadna z nás určite netúži po nálepke "Navrch huj, naspodku fuj".

 

Čo s vytriedeným oblečením?

Vyradené oblečenie rozhodne nehádžte do kontajnera na zmesový odpad. Využite charitatívne kontajnery. Trocha googlenia vám napovie, kde sa nachádza najbližší kontajner zbierajúci šatstvo na dobročinné účely. Život im predĺžite aj predajom na miestnom blšáku alebo venovaním kamarátkam.

 

Hurá na nákupy!

A nakoniec tá príjemná časť - čas na vyplnenie prázdnych poličiek a ramienok v šatníku. Začnite pekne po poriadku a doplňte najprv svoj bielizník treba niektorú z našich jarných noviniek.

Ak ste ešte nepočuli o tzv. ponožkosilonkách Sneakerstyle, potom to rýchlo napravte. Postarajú sa totiž o to, aby sa vaše nôžky v sukni a teniskách cítili stále pohodlne a sviežo.