DOMÁCI PEELING NÔH: MAJTE HLADKÉ NÔŽKY AKO ZO ŽURNÁLU

28. 06. 18

Leto už je v plnom prúde, teploty prekonávajú historické maximá a len blázon na seba oblečie viac než vzdušné letné šaty alebo rozviatú sukňu. A práve preto pre vás máme niekoľko DIY receptov na peelingy, pred ktorými sa všetky kupované výrobky môžu schovať. Stačí len skočiť do kuchyne pre ingrediencie, hurá do kúpeľne a potom vybrať vhodný outfit na ďalší sen. Už zajtra totiž budete mať nôžky ako z módneho editoriálu.

 

Peeling s ošetrujúcim kokosovým olejom

Tajomstvo krásy Tahiťaniek sa ukrýva v kokosovom oleji. Keď ho doplníte cukrom a zmes navoniate obľúbeným kvetovým olejom, razom sa prenesiete z kúpeľne na belostnú pláž omývanú azúrovým morom. Z takéhoto výletu za hranice všedných dní sa vám nebude chcieť späť.

Čo budete potrebovať?

• 50 ml kokosového oleja (tento olej sa topí až pri teplote 26 °C, preto ho pred prípravou peelingu rozpustite)

• 100 g cukru

• éterický olej z gardénie alebo ylang-ylangu, výborná je aj levanduľa

Ako na to?

Do misky oleja primiešajte cukor a vybranú arómu. Vzniknutým peelingom nohy pekne premasírujte.

 

Peeling pre milovníčky kávy

Tiež sa držíte zásady, že ranná káva robí deň? Máme pre vás dobré správy - pôžitok z jednej kávy si užijete hneď dvakrát! Prvýkrát pri jej pití zo svojej obľúbenej šálky, druhýkrát pri peelingu v kúpeľni. Vychladnutú kávovú usadeninu totiž využijete ako ten najjednoduchší peeling na svete. A navyše - kofeín v nej obsiahnutý vám pomôže v boji s celulitídou.

Čo budete potrebovať?

• kávovú usadeninu aspoň z 1 šálky kávy (čím viac, tým lepšie)

Ako na to?

V pokoji si vypite kávu, počkajte až usadenina vychladne a potom ju v sprche použite na masáž nôh, a to predovšetkým v problémových oblastiach, akými sú napríklad stehná.

 

Peeling sladký ako sen

Máte chuť na niečo sladké? Potešte všetky svoje zmysly. Peeling z mandľového oleja a cukru ochutený vanilkou privedie vaše čuchové bunky na vrchol blaha. A pokojne tú božskú sladkosť môžete ochutnať! Len pozor, aby ste ju „neochutnali“ celú, nechajte si niečo aj na nohy.

Čo budete potrebovať?

• 50 ml mandľového oleja

• 20 ml tekutého medu

• 100 g cukru

• vanilková esencia alebo vanilkový éterický olej

Ako na to?

Do misky oleja primiešajte cukor, med a vybranú arómu. Vzniknutým peelingom nohy pekne premasírujte.

 

Peeling plný citrusov

Pokiaľ si ráno doprajete dennú dávku vitamínu C v podobe čerstvo vytlačeného džúsu, alebo vám aspoň ostal citrón, ktorý ste si pridávali do čaju, máte najzásadnejšie surovinu tohto peelingu k dispozícii. Tento peeling odporúčame používať predovšetkým ráno. Jeho svieža vôňa vás doslova naštartuje.

Čo budete potrebovať?

• 100 g soli

• 50 ml olivového oleja

• 1 lyžica citrusovej dužiny

Ako na to?

Do misky oleja primiešajte soľ a dužinu. Vzniknutým peelingom si nohy pekne premasírujte. Ak sa rozhodnete použiť tento peeling na celé telo, pozor - vyhnite sa očiam. Soľ v nich dokáže potrápiť.

 

Prepadli ste domácim skrášľovacom rituálom? Vaše nôžky budú po našich peelingoch vyzerať lepšie ako po úprave vo Photoshope, ale čo chodidlá? Mrknite na náš článok o domácu starostlivosť o chodidlá, nájdete v ňom návod na perfektný wellness rituál.