DOMÁCA PEDIKÚRA ALEBO MAJTE KRÁSNE CHODIDLÁ NIELEN DO SANDÁLOV

31. 07. 18

Leto je v plnom prúde a my si opäť užívame možnosť ukázať svoje nôžky a nechať ich dýchať v pekných sandálkach či papučiach. O to viac by sme sa mali snažiť, aby sme svetu ukázali perfektnú pedikúru. Prečo ale utrácať za pedikúru peniaze v salónoch, keď si ju môžete jednoducho vykonať v pohodlí domova a za babku? Inšpirujte sa našimi tipmi.

 

1. Pred pedikúrou nezabudnite na horúci kúpeľ

Akékoľvek kozmetické úpravy na tele si vyžadujú predchádzajúce zmäkčenie upravovaného miesta. Vlasy sa najlepšie strihajú mokré, obočie si  najbezbolestnejšie vytrháte po kúpeli, a najlepšiu pedikúru si urobíte s odmočenými nožičkami. Ponorte ich preto pred pedikúrou do horúceho kúpeľa, ktorý môžete obohatiť napríklad o:

• esenciálny olej

• plátky citróna

• kvapku prírodného čajovníkového oleja (ktorý vám mimochodom pomôže s prípadným zápachom nôh)

• soľ do kúpeľa

S nožičkami v kúpeli takto relaxujte aspoň 15 minút, nech koža pred obrusovaním a ďalšou starostlivosťou poriadne zmäkne.

 

2. Dajte zbohom zrohovatenej koži

Pomocou peelingu alebo pemzy sa zbavte všetkej nežiaducej odumretej kože.

 

3. Čas na skracovanie

Kratšie nechty potom môžete od stredu ku krajom obrúsiť pilníkom a dlhšie zastrihnúť rovnými nožnicami. Nechty na nohách skracujte vždy rovno, inak vám môžu začať zarastať.

 

4. Upravte nechtovú kožtičku

Aj nechtová kožtička sa podieľa na celkovom vzhľade nechtov a zaslúži si pravidelnú úpravu. Na nechty so zarovnanou nechtovou kožtičkou sa vám okrem iného bude aj lepšie nanášať lak. Najprv na kožtičku aplikujte špeciálnu masť určenú na nechtové lôžka a potom pomocou drevenej špachtličky kožu zatlačte dovnútra, smerom k nechtovému lôžku.

 

5. Hoďte nechtíky do gala

Ďalej prichádza čas zaobstarať nechtom nový kabátik. Pred lakovaním svoje chodidlá radšej neumývajte mydlom, potom by totiž lak mohol na nechtoch zle držať. Nechty na vrstvu laku najlepšie pripravíte výživovým alebo podkladovým lakom, nebojte sa naniesť dve vrstvy. A aké farby lakov na nechty toto leto frčia? Do svojej zbierky lakov zaraďte okrem pastelových odtieňov aj čiernu, morskú modrú a ultrafialovú, ktorá sa zaslúžila o titul Farba roku 2018.

Tip: Penové oddeľovače prstov vám pri lakovaní skvele pomôžu.

 

6. Pedikúru zakončite hydratáciou

Nenechajte svoje nôžky v sparných letných dňoch umrieť smädom a doprajte im poriadnu dávku hydratácie. Na pomoc si vezmite buď krém určený priamo na nohy, alebo tradičné krémy typu Indulona alebo Nivea, ktoré bývajú oveľa hutnejšie. Na pedikúru si urobte čas aspoň raz za mesiac.

 

Neprehrešte sa proti etikete

Dokonalú pedikúru si však nenárokujú iba otvorené topánky. Ak sa v dohľadnej dobe chystáte na spoločenskú udalosť, potom asi viete, že s holými nohami by ste išli proti etikete. A práve pedikúra vás zachráni pred silonkami roztrhnutými o suchú kožu na chodidlách.