CHYSTÁTE SA NA POHOVOR? A VIETE, ČO SI OBLIECŤ?

19. 03. 18

Prvý dojem si o človeku utvoríme počas 8 sekúnd prvého stretnutia. Žiadnu šancu na nápravu už nedostaneme. Čo si teda na pracovný pohovor obliecť, aby ste vzbudili pozitívny dojem a vryli sa osobe, ktorá vedie pohovor, do pamäti?

 

Dôkladná príprava je základ

Takmer za každým úspešným pohovorom sa skrývajú starostlivé prípravy. A práve počas nich sa vám ponúka perfektná príležitosť k odhaleniu firemnej kultúry danej spoločnosti, ktorá vás pri výbere outfitu hocikedy správne nasmeruje. Na pohovor do prestížnej developerskej firmy sa totiž pravdepodobne vyfintíte trochu inak ako do kreatívnej PR agentúry, kde sa nemusíte báť svoj dress code ľahko uvoľniť.

 

Šaty, sukne alebo kostým?

Oblečte si to, v čom sa cítite najlepšie, avšak na legíny s teniskami rovno zabudnite. Tie vás diskvalifikujú hneď vo dverách. Neskúšajte sa tiež napchať do upnutých kostýmov, ak ich normálne nenosíte, a zvoľte radšej košeľu alebo blúzku v neutrálnej farbe, doplnenú o sukňu ku kolenám. Všetko samozrejme pekne čisté a nažehlené.

 

Tip: Bláznivé vzory, zvieracie motívy ani vyzývavé výstrihy sa na pohovor veľmi nehodia. Buďte decentné a svoj osobný štýl vyjadrite napríklad pekným doplnkom.

 

Aké silonky zvoliť?

Ak existuje niečo, čo sa na pohovore naozaj neodpúšťa, tak sú to nahé nohy. Či už teda počas vášho "dňa D" chumelí alebo svieti slniečko, sukňu i šaty vždy doplňte o kvalitné silonky, prípadne teplejšie pančucháče. Ak tápete, či siahnuť po čiernych alebo radšej telových, vyskúšajte si k vybranému oblečeniu a topánkam oboje, a rozhodnite sa intuitívne. Odpoveď na otázku, ako sa v deň pohovoru popasovať so silnými mrazmi, aby ste svojim nôžkam neubrala na kráse, znie termo pančucháče. Siahnite napríklad po našich THERMO THIGHTS z merylového vlákna a zamilujte si ich pre ich hrejivosť a atraktívny vzhľad.

 

Topánky ako čerešnička na torte

Pri výbere topánok si predstavte, ako si vás personalista premeria od hlavy až k päte. Keď mu pohľad skĺzne na vašu obuv, určite nechcete, aby mu na myseľ prišli bahenné zápasy alebo bezstarostné dni na pláži. Držte sa klasických uzatvorených lodičiek, najlepšie v čiernej farbe, a dbajte na čistotu. Na zimný pohovor si pokojne obujte vyššie poltopánky alebo čižmy. S ich výškou a podpätkom to však nepreháňajte.

 

Nakoniec len dodáme, že menej je niekedy viac, a v prípade pohovoru to platí dvojnásobne. Svoj vzhľad dolaďte ľahkým make-upom a jemným závanom parfumu. Myslite na to, že kúzlo úspechu spočíva aj v úsmeve, správnom držaní tela a očnom kontakte. A teraz si pogratulujte, pretože prvú časť cesty k úspešnému pohovoru ste práve úspešne zvládli.