AKÚ SPODNÚ BIELIZEŇ ZVOLIŤ POD SVADOBNÉ ŠATY?

29. 08. 18

Snáď každá nevesta túži byť vo svoj svadobný deň tou najkrajšou. Akonáhle si odškrtne položku, ktorá sa na tom významne podieľa - svadobné šaty, razom čelí ďalšiemu oriešku: Akú spodnú bielizeň pod šaty zvoliť? Poďte s nami tento oriešok rozlúsknuť.

 

 

Spodnú bielizeň vyberajte podľa šiat

Aby ste sa vo svadobný deň cítili pohodlne, sebavedome a samy sebou, vyberajte spodnú bielizeň hlavne podľa seba a svojich šiat, a nielen podľa vkusu svojho budúceho manžela a aktuálnych trendov. Ak sa nebudete cítiť vo svojej koži kvôli zle padnúcim šatám alebo bielizni, bude to na vás poznať.

 

Priznané alebo neviditeľné?

Skôr ako si uvedieme konkrétne typy šiat, ujasnite si, či chcete spodnú bielizeň priznať alebo nie. Väčšina neviest sa prikláňa k neviditeľnosti, pretože existuje len minimum svadobných šiat, ktoré vám dovolia ísť s bielizňou "von". Väčšinou ide o priehľadné šaty, do ktorých sa hodí luxusná čipkovaná podprsenka alebo korzet. Naopak klasické svadobné šaty si najlepšie rozumejú s hladkou podprsenkou v bielej či telovej farbe.

 

Šaty bez ramienok

Šaty bez ramienok patria k najobľúbenejším druhom šiat. Najviac v nich zažiarite s push-up podprsenkou bez ramienok, napríklad s fenomenálnou Wondebrou, ktorá vám vyčarí pekný plný dekolt a zároveň zostane tam, kde má. S hĺbkou "žliabku" medzi prsami to však nepreháňajte, aby ženskosť neskĺzla do vulgárnosti.

Dámy túžiace po útlejšom páse môžu siahnuť po korzete, a tie menej obdarenejšie si do šiat, najmä tých korzetových, môžu nechať všiť len košíčky alebo ísť úplne bez podprsenky.

 

Šaty s ramienkami

S ramienkovými šatami svoj dekolt skrotíte predsa len o niečo lepšie, lebo ramienka od podprsenky nemusíte vždy nutne schovávať. Mali by však byť čo najtenšie a ideálne vo farbe šiat. Pre pokoj na duši a dobrý pocit však odporúčame zvoliť podprsenku bez ramienok.

 

Šaty s holým chrbtom

Ak hodláte vstúpiť do manželstva v rafinovaných šatách s holým chrbtom, dajte prednosť samodržiacej podprsenke, ktorej silikónové pásiky zabezpečia, aby na vás držala ako prikovaná. Holý chrbát môžete taktiež vyriešiť všitou podprsenkou alebo košíčkami.

 

Šaty na mieru

V prípade, že si nechávate šiť šaty na mieru, môžete postupovať opačne, tzn. najprv si vybrať skvele padnúcu podprsenku a strih šiat jej potom prispôsobiť.

 

A čo nohavičky?

Rovnako ako podprsenka, aj nohavičky sa odvíjajú od strihu, a predovšetkým materiálu šiat. Kým priliehavé hladké šaty si nárokujú jedine bezšvové nohavičky, pod princeznovskú róbu s obručou môžete bez obáv ukryť čipkované a zdobené nohavičky.

 

Generálka spodnej bielizne

Krásne svadobné šaty z vás urobia bohyňu a správne zvolená spodná bielizeň vám dodá sebavedomie. Aby ste docielili maximálne pohodlie, skúste vo vybranej spodnej bielizni aktívne fungovať ešte pred samotným dňom D. Jedine tak získate pocit istoty, o ktorý by vás neposedná spodná bielizeň inak mohla pripraviť.