AKO SI VYBRAŤ PUSH-UP PODPRSENKU

19. 01. 15

V ponuke obchodov so spodnou bielizňou nájdete nespočetné množstvo push-up podprseniek rôznych farieb a tvarov. Zorientujte sa v nich s našim sprievodcom a vyberte si tú správnu!

História push-up podprseniek sa začala písať krátko po druhej svetovej vojne a dnes snáď neexistuje žena, ktorá by tento pojem nepoznala a rovnako neexistuje výrobca spodnej bielizne, ktorému by v sortimente push-up podprsenky chýbali.

Prsia väčšie až o tri čísla

Push-up podprsenky sú konštruované a ušité tak, aby prsia nadvihli, spevnili a vytvorili krásne plný a prirodzený dekolt. Po push-up preto siahajú predovšetkým ženy, ktoré príroda v oblasti hrudníka príliš neobdarila. Často sa jedná o psychologický trik. S väčšími a plnšími prsiami sa ženy cítia viac žensky a zvodne. A tak push-up podprsenka ženám zdvíha okrem pŕs aj sebavedomie.

Okrem klasických push.up podprseniek ponúkajú firmy, vyrábajúce spodnú bielizeň, aj push-up podprsenky s dvojitým až trojitým push-up efektom. Ten vytvorí dômyselné usporiadanie vypchávok v košíčku a podprsenka vám tak razom vyčarí poprsie väčšie o dve až tri veľkosti.

Nie je vypchávka ako vypchávka

V raných časoch spodnej bielizne tvoril vypchávky push-up podprseniek obyčajný molitan, ktorý na dotyk pôsobil rovnako prirodzene ako špongia na riad. Odvtedy však technológia pokročila a v obchodoch sa tak stále častejšie objavujú podprsenky s gélovými alebo silikónovými vypchávkami. Silikón aj gél sa lepšie prispôsobia tvaru vašich pŕs a preto bude výsledný efekt prirodzenejší a nosenie podprsenky príjemnejšie.

Aby vám push-up podprsenka dlho vydržala

Tieto podprsenky perte zásadne v ruke v studenej vode. Použite jemný prací gél. Košíčky zľahka premasírujte prstami, ale neprelamujte ich. Vypchávka by sa zlomila a košíček by bol nenávratne poškodený. Podprsenku opláchnite vlažnou vodou a prebytočnú vodu prstami vytlačte. Mokrú ju voľne rozložte a nechajte uschnúť. V žiadnom prípade ju nesušte v sušičke a nevystavujte ju priamemu slnku.