AKO SKLADOVAŤ PODPRSENKY, ABY SI ZACHOVALI SVOJ TVAR?

20. 06. 19

Čím lepšie sa o svoje podprsenky staráte, tým dlhšie vám vydržia. A pritom k tomu, aby podprsenky zostali krásne a zachovali si svoj tvar i niekoľko rokov od obstarania, prispeje aj ich správne skladovanie. Prečítajte si, aké spôsoby skladovania podprsenkám najviac svedčia a čoho sa naopak vyvarovať.

 

V zásade stačí dodržiavať pár skladovacích pravidiel:

  • podprsenky neskladajte, nechajte ich rozložené
  • košíčky neprehýbajte do seba, inak sa v nich vytvoria hrče alebo jamky
  • pri cestovaní vyhraďte podprsenkám vždy miesto na vrchu batožiny
  • čipkovaným podprsenkám vyhraďte viac miesta, aby sa nezatrhli o zapínanie iných podprseniek

 

Zásuvky

Tým najpraktickejším a zároveň najúspornejším riešením sú zásuvky. Podprsenky do nich jednoducho vyskladáte za seba a získate tak istotu, že nezmenia svoj tvar. Na tomto spôsobe skladovania oceníte mimo iného i to, že prehľadne vyskladané podprsenky máte pekne na očiach, takže ráno nemusíte svoju obľúbenú podprsenku hľadať všade možne po skrini.

 

Ramienka

Druhou, priestorovo trochu náročnejšou skladovacou možnosťou sú ramienka. Na tie môžete podprsenky buď zavesiť za stred, teda preložené napoly, čím ušetríte veľa miesta, alebo ich zavesiť klasicky za ramienka, podobne ako blúzku. Pokiaľ vám viac vyhovuje druhá možnosť, môžete ušetriť miesto v šatníku i tým, že si pomocou niektorého z jednoduchých návodov na internete prirobíte niekoľko ramienok pod sebou.

Ako asi tušíte, kúzlo nestarnúcich podprseniek spočíva nielen v šetrnom skladovaní, ale tiež v správnom spôsobe prania. Už poznáte našich 7 tipov, ako prať správne podprsenky?