AKO NOSIŤ KOMPRESNÉ PANČUCHY?

12. 06. 17

Trápia vás kŕčové žily? Ak áno, určite ste sa už stihli zoznámiť s kompresnými pančuchami. Dnes sa im pozrieme na zúbok. Na čo sú dobré, ako sa nosia a na čo by ste si mali dávať pozor.

Sú kompresné pančuchy spásou?Chudnúci legíny Active Slimmer

Od pančúch neočakávajte úplne vyliečenie kŕčových žíl, takú schopnosť bohužiaľ nemajú. Pokiaľ ich však budete nosiť pravidelne, dokážu váš problém významne spomaliť , či dokonca zastaviť jeho ďalšie šírenie. Tieto účinky majú kompresné pančuchy len vtedy, ak si ich oblečiete správne. Veľmi dôležité je aj pravidelné nosenie. A na akom princípe pančuchy fungujú? Tlakom, ktorý na dolné končatiny vyvíjajú, pomáhajú zlepšovať tok krvi späť k srdci. 
 

Kedy by ste ich mali začať nosiť?

Ak v práci veľa sedíte alebo stojíte, čiže sa málo hýbete, kompresnými pančuchami rozhodne nič nepokazíte. Naopak, v týchto prípadoch sú veľmi vhodné. Nejde síce o žiadny módny šláger a možno by vám ani nenapadlo o niečom takom uvažovať, keď však na svojich nohách s hrôzou objavíte prvú kŕčovú žilu, už bude neskoro. Čím skôr s kompresnými pančuchami začnete, tým lepšie.
 

Ako by ste mali kompresné pančuchy nosiť?

Pravdepodobne ste už zistili, že ťažkosti so žilami sa behom dňa stupňujú. Ráno do topánok bez problémov vkĺznete, večer je vám už v topánke ale nejako tesno. Čím to je? Môže za to gravitačná sila. Práve kvôli nej a jej pôsobeniu vám nohy natekajú. Pokiaľ teda celý deň neležíte. Ak sa vaše telo nachádza približne v rovnakej výške ako srdce, je všetko v poriadku. Z toho vyplýva, že kompresné pančuchy netreba nosiť pri spánku. Úplne postačí, ak si ich oblečiete ráno do práce. Odborníci odporúčajú, aby ste si kompresné pančuchy obliekali vždy v horizontálnej polohe. To znamená so zdvihnutou nohou.

 

A čo si obliecť večer?

Kompresné pančuchy príliš vhodným spoločníkom do postele nie sú. Ide o to, že keď ležíte, pančuchy vyvíjajú vyšší tlak, než aký je v pokoji bežný. Ak chcete svoje nohy cez noc rozmaznávať, zaobstarajte si radšej zoštíhľujúce legíny Active Slimmer. Tie dokážu pri kontakte s pokožkou absorbovať teplo z tela a následne ho infračervenými vlnami posielajú späť. Tým vyvárajú priebežnú masáž, ktorá stimuluje metabolizmus, pôsobí proti „pomarančovej“ koži a ešte aj pomáha chudnúť.
Počas dňa vám kompresné pančuchy pomôžu od kŕčových žíl a v noci sa vám legíny Active Slimmer postarajú o prevenciu celulitídy. Vaše nohy tak budú dostávať prvotriednu starostlivosť. 
 
Prečítajte si aj: