AKÉ PONOŽKY DO AKÝCH TOPÁNOK?

05. 10. 16

Máte problémy s nohami? Neustále sa vám potia chodidlá, je vám zima na nohy, máte diabetes alebo mávate otlaky? Všetky tieto problémy sa dajú eliminovať správnym výberom ponožiek.

Klasické ponožkyPohodlné pánske ponožky vhodné pre diabetikov

Aj keď to tak na prvý pohľad v záplave rôznych druhov ponožiek nevyzerá, klasické ponožky siahajúce nad členok sa stále tešia veľkej obľube. Predovšetkým páni nosiaci oblek by si mali dať záležať na výbere farby svojich ponožiek, aby si v čiernom obleku neurobili hanbu s bielymi ponožkami. Vyskúšať môžete alebo klasické bavlnené ponožky, alebo ponožky z antibakteriálneho bambusového vlákna.
 

Krátke ponožky

Botasky a plátenky stále vládnu trendom a do nich sa klasické ponožky naozaj nehodia. Bez ponožky sa vám v nich bude noha kĺzať a urobia sa vám nepríjemné otlaky. Navyše, keď sa večer vyzujete, nôžky vám po fialkách rozhodne voňať nebudú. Preto by ste si mali zadovážiť tzv. sneakers ponožky, ktoré budú pôsobiť vkusne, ale zároveň nohu ochránia.
 

Ponožky do turistickej obuvi

Pri trekingových topánkach by pre vás mali byť tabu tenké bavlnené ponožky. Turistická obuv totiž nohu pevne obopína a okrem toho sa v nej noha veľa potí. Ak sa chcete vyhnúť otlakom a chodidlám s pachom dobre vyzretého syru, obstarajte si hrubšie bambusové ponožky. Bambus pôsobí antibakteriálne a hrubá ponožka vytvorí príjemný vankúš medzi vašou nohou a nepoddajnou topánkou.
 

Podkolienky

Ak v klasických pančuškách nevydržíte ani minútu, vezmite si k dlhšej sukni aspoň podkolienky. Tie ochránia vaše nohy pred chladom a vetrom a navyše budete vyzerať chic. Pri podkolienkach pozor na dĺžku sukne. V prípade, že si oblečiete príliš krátku sukňu a k nej silónové podkolienky, módna polícia si na vás zgustne.
 

Balerínkové ponožky Ponožky do balerínok

Balerínky sa hrejú na výslní pozornosti dievčat a žien už niekoľko rokov. Sú už tak neodmysliteľnou súčasťou jarnej až jesennej obuvi, že už vlastne nikto netuší, čo sa nosilo predtým, ako sa objavili na scéne. Ani balerínky by ste ale nemali nosiť iba tak naboso. Po pár dňoch nosenia budú totiž topánočky nepríjemne zapáchať. Zadovážte si preto takmer neviditeľné ponožky do balerínok, ktoré presne kopírujú tvar topánky.
 

Ponožky do športovej obuvi

Stále viac ľudí prepadáva aktívnemu životnému štýlu, ku ktorému neodmysliteľne patrí športová obuv. V takom prípade by ste rozhodne nemali úlohu ponožiek podceňovať a vždy na šport používať funkčné ponožky, ktoré účinne odvádzajú pot od pokožky a dovoľujú jej dýchať.