7 TIPOV AKO PRAŤ PODPRSENKY

07. 11. 14

Dobre padnúcu podprsenku vie ocenit každá žena. Aby vám vaše obľúbené podprsenky vydržali čo najdlhšie, je potrebné im venovať patričnú starostlivosť. Pripravili sme pre vás 7 tipov, ktoré im predĺžia životnosť.

1. Kúpte si vrecko na pranie

Vrecko z jemnej sieťoviny zabráni zamotaniu podprsenky do inej bielizne a ochráni práčku pred prípadnou uvoľnenú kosticou, ktorá môže zaseknúť bubon. Podprsenky v ňom vyperiete šetrne a minimalizujete riziko natrhnutia čipiek. Pred praním podprsenku zapnite.
 
Na pranie vystužených podprseniek si kúpte špeciálne puzdro v tvare loptičky, ktoré pri praní zabráni deformácii košíčkov.

Tip: Podprsenku s gélovými vypchávkami perte len ručne.

 

2. Maximálna teplota prania 30° C

Podprsenky perte v nízkych teplotách na maximálne na 30° C. Zvoľte šetrný program alebo program na ručné pranie. Podprsenky nikdy nežmýkajte.

Tip: Pred praním si pozorne preštudujte symboly na štítku podprsenky. Jedine tak zistíte, ako výrobca odporúča podprsenku udržiavať.

 

3. Používajte prací prostriedok na jemnú bielizeň

Pri praní podprseniek používajte prášok, najlepšie tekutý a na jemné prádlo. V žiadnom prípade nepridávajte aviváž. Podprsenky sú vyrobené z elastických materiálov, ktoré aviváž ničí a podprsenky tak strácajú svoju pružnosť.

Tip: Skúste pri praní použiť namiesto prášku detský šampón Pufik s nízkou penivosťou.

 

4. Svetlé so svetlým, tmavé s tmavým

Pri praní dodržujte základné pravidlo - svetlú bielizeň perte so svetlým oblečením a tmavé s tmavým. Jedine tak zabránite tomu, aby sa podprsenka zaprala.

Tip: Na zašlé podprsenky skúste trik našich babičiek. Podprsenku namočte na noc do silného čierneho čaju. Ráno podprsenku premáčajte v studenej vode a nechajte uschnúť. Získa tak prirodzenú telovú farbu.

 

5. Podprsenky nesušte v sušičke a nežehlite

Mokré podprsenky voľne rozložte a nechajte uschnúť. Nevystavujte ich priamemu slnku a nesušte ich v sušičke. Suché podprsenky starostlivo uskladnite v zásuvke, pričom dajte pozor, aby ste neporušili vystužené košíčky. Akonáhle sa výplň raz zlomí, už sa vám košík nikdy nepodarí vrátiť do pôvodného hladkého stavu.

Tip: Podprsenky pri sušení rozložte na uterák.

 

6. Ako na škvrny

Občas sa predsa len stane, že sa na podprsenke objaví škvrna, ktorej sa nepojde zbavit. V drogérii kúpite špeciálne bielidlo na čistenie jemnej bielizne alebo skúste danú škvrnu odstrániť žlčovým mydlom, ktoré necháte 15 minút pôsobiť a potom podprsenku vyperiete. Ak potrebujete vyčistiť len zašlé ramienka, použite Vanish.

Tip: Oživte belosť svojej podprsenky pomocou prášku do pečiva, ktorý pridáte do prania.

 

7. Ručné pranie

Niektoré podprsenky nemôžete dať do pračky a nezostane iná možnosť, ako ich vyprať ručne. Ako v takom prípade postupovať?

  • Napustite umývadlo studenou vodou. Teplotu vodu pre istotu skontrolujte teplomerom.
  • Nalejte do vody prací prostriedok a vložte do nej podprsenku. Namočenú ju nechajte minimálne 5 minút.
  • Pomocou jemnej hubky podprsenku opatrne vyčistite. Pozor, nech usilovným drhnutím nezničíte jemný materiál.
  • Podprsenku stláčaním medzi prstami zľahka vyžmýkajte, rozložte na vešiak a nechajte voľne uschnúť.

 

Prečitajte si tiéž: