7 JARNÝCH TRENDOV 2019, KTORÉ VÁS POTEŠIA I PREKVAPIA

16. 02. 19

Tiež už netrpezlivo očakávate jar? Pokiaľ ju milujete spolu s módou rovnako ako my, potom sa na chvíľku vynorte zo zimnej melanchólie a aspoň v duchu sa nalaďte na voňavé jarné počasie. Prinášame vám totiž veľké odhalenie hlavných trendov, ktoré nás v jarnom období tento rok čakajú. A kvetinové vzory to tentokrát rozhodne nebudú.

1. Jarná paleta – svetlo modrá, levanduľová a neónky

Čakali ste tento rok opäť pastelovú mániu? Tak to vás asi potešíme iba sčasti. Tento rok na jar sa nám paleta trendy farieb síce predvedie vo svetlo modrej a levanduľovej, avšak aj neónové a metalické farby nájdeme v obchodoch vo veľkom. Obzvlášť do popredia sa potom dostane žiarivo oranžová.

 

2. Béžové vrstvenie

Nie sme si istí, či ide o trend, pretože béžová snáď z módy doposiaľ ani nevyšla. A my sa vlastne vôbec nečudujeme. Béžový trenčkot, sako alebo béžové nohavičky sa radia medzi kúsky, ktoré pôsobia nevtieravo, žensky a sofistikovane. Podľa módnych návrhárov to vyzerá, že heslo pre tohtoročnú jar znie: Čím viac béžovej, tým lepšie.

 

3. Kraťasy v pánskom štýle. Už ich máte?

Jar 2019 sa bude odohrávať v znamení kraťasov (ženy jasajú, muži smutne vzdychajú). Kratších, dlhých, upnutých i voľných, najviac však tých pánsky strihaných. Ku kraťasom pánskeho strihu si obujte namiesto sandálov skôr mokasíny, prípadne tenisky. A pretože jarné počasie býva mnohokrát nevyspytateľné, silonky či pančuchy ráno iste oceníte.

 

Tip: Nech už vás čaká dlhé sedenie v kancelárii alebo obiehanie schôdzok, vaše nožičky si zaslúžia sviežosť a pohodlie. To získate jedine vďaka našej revolučnej vychytávke – ponožkosilonkam Sneakerstyle, ktoré majú integrovanú bavlnenú balerínu.

 

4. Farebné strapce

Veľkým hitom sa stanú strapce – na všetkom a vo všetkých možných farbách. Tento mierne kovbojský trend nadchne skôr extravagantnejšie povahy, na druhú stranu motorkárska bunda či kožená kabelka so strapcami urobí váš šatník zaujímavejším.

 

5. Batika a zvieracie vzory

Batika na prehliadkových mólach v New Yorku doslova kraľovala. Akonáhle teda jar udrie, oprášte batikované tričká, ktoré ste nosievali na základnej a vyrazte sebavedome do ulíc. Spolu s nimi sa medzi hlavnými trendmi znovu objavia zvieracie vzory na čele s leopardím a zebrím vzorom.

 

6. Namiesto dáždnikov pršiplášte

Až na jar spŕchne, nevyťahujte dáždnik, ale pršiplášť alebo peknú pláštenku. Najznámejšie svetové značky predstavili priehľadné kabátiky a pršiplášte ako jeden z hlavných trendov jari 2019.

 

7. Športová móda na vzostupe

Cítite sa najlepšie v športovom? Skvelé, potom vám iste urobí radosť fakt, že svoje športové outfity už nebudete musieť vyťahovať iba do fitka či na bicykel. Športová móda tento rok zaplaví mestá, kaviarne a kto vie, možno aj kancelárie.

 

(V)tip: Najväčší módny boom zažijú cyklistické šortky. A to úplne bez srandy.

 

Vyzerá to, že na jar bude v uliciach veselo a nuda sa nám vyhne oblúkom. My už sa veľmi tešíme! A čo vy?