6 TIPOV, AKO BEZSTAROSTNE NAKUPOVAŤ SPODNÚ BIELIZEŇ NA INTERNETE

29. 07. 19

Ako Česi zbožňujeme nákupy na internete, preto niet divu, že v Európe patríme medzi krajiny s najväčším počtom e-shopov na osobu. O niečo menej radšej sa potom vrháme do nákupov spodnej bielizne online, za čo môže fakt, že väčšina z nás si spodnú bielizeň chce vyskúšať osobne. A pritom pre bezpečný a bezstarostný nákup spodnej bielizne na internete stačí iba myslieť na pár zásad a ušetriť tak veľa času a peňazí.

  1. Zmerajte sa!

Ešte skôr ako sa pustíte do vyberania, zmerajte sa. A to i v prípade, že ste o svojej veľkosti spodnej bielizne presvedčená. Veľakrát totiž uplynie napríklad rok od doby, kedy ste si naposledy kupovali novú podprsenku a váš obvod sa mohol zväčšiť alebo zmenšiť. Preto sa oplatí z času na čas premerať. S naším návodom to ľahko zvládnete.

 

Ako zistiť rozmer pod prsiami

● Nechajte si na sebe podprsenku a vezmite si krajčírsky meter. 

● Obtočte ho okolo hrudníka tesne pod podprsenkou a vydýchnite.

● Meter nesmiete mať na chrbte uvoľnený.

● Z nameraného obvodu odčítajte 5 až 10 cm (kvôli elasticite spodnej bielizne).

 

Ako zistiť rozmer cez prsia

● Aj v tomto prípade si na sebe nechajte podprsenku.

● Meter priložte na najplnšie miesto podprsenky. 

● Odčítajte obvod podprsenky od obvodu cez prsia, a tak zistíte veľkosť košíčkov. 

● Svoje miery zadajte do nášho kalkulátoru veľkostí, ktorý vám vygeneruje správnu veľkosť.

 

  1. Zoznámte sa s tabuľkou veľkostí

Náš generátor veľkostí vám síce vygeneruje príslušnú veľkosť podprsenky, aj napriek tomu nie je od veci pozrieť sa i do klasickej tabuľky veľkostí, kde si môžete mimo iného overiť i veľkosti nohavičiek, trenírok či pančuchového tovaru.

 

  1. Urobte si zoznam

Pokiaľ hodláte nakupovať spodnú bielizeň len tak intuitívne a pre radosť, potom sa vás tento bod netýka. Ak vám však príde pohľad na vašu zbierku spodnej bielizne žalostný a zásoby nedostačujúce, potom si urobte zoznam všetkých kúskov, ktoré potrebujete. Z jednej podprsenky sa možno stane nákup piatich položiek, vďaka ktorým s najväčšou pravdepodobnosťou získate dopravu ZDARMA.

 

U nás v e-shope vám dopravu odpustíme už pri nákupe nad 50 eur.

 

  1. Iba fotky nestačia

Nákup spodnej bielizne na internete má samozrejme veľa výhod, ale tiež jednu pomerne veľkú nevýhodu: nemôžete si ju vyskúšať ani ohmatať. Kvalitu materiálu z fotiek mnohokrát nepoznáte, preto by vám ju mal čo najviac priblížiť aspoň popis produktu. U podprseniek ide napríklad nielen o to, ako je materiál skvelý, ale i ako sa na tele chová. Pokiaľ túto informáciu nezistíte z popisu, vyžiadajte si ju od e-shopu, či už telefonicky alebo cez zákaznícky chat.

 

  1. Pozor na výmenu a vrátenie bielizne

Než kliknete na tlačidlo „objednať“, uistite sa, že poznáte podmienky výmeny, vrátenia či reklamácie bielizne. Čo e-shop, to iné ustanovenia a možno by ste boli sami prekvapení, že u niektorých z nich vám napríklad vrátenie nohavičiek či trenírok vôbec nemusí prejsť. Štandardná lehota na vrátenie tovaru býva spravidla 14 dní od doby uskutočnenia nákupu a rovnako je to i u nás v e-shope.

 

  1. Čítajte recenzie

A nakoniec, čítajte recenzie, a to ako na daný e-shop a jeho fungovanie, tak i na samotný kúsok spodnej bielizne, pokiaľ recenziu naň dohľadáte. Práve zo zákazníckych recenzií mnohokrát najlepšie vyčítate, akú veľkosť či strih spodnej bielizne si objednať, aby vám dokonale sadla.