4 ZÁKLADNÉ TYPY PODPRSENIEK

02. 03. 15

Univerzálna podprsenka neexistuje. Každej žene sa hodí iný strih. Preto sme pre vás pripravili prehľadný zoznam základných typov podprseniek, ktoré by ste mali poznať.

 

1.     Klasické podprsenky

Klasická podprsenka má niekoľko podôb, ktoré sa však od seba výrazne líšia. V prvom rade si môžete vybrať podprsenku s kosticami alebo bez nich. Pri nákupe dávajte pozor, aby kostice obkrúžili celé prsia a končili sa až v podpaží. Rozhodne vás koniec kostice nesmie tlačiť zboku do prsného tkaniva. Dobre si tiež rozmyslite, či chcete podprsenku vystuženú alebo nevystuženú, hladkú alebo čipkovanú. Rozhodovať by ste sa mali predovšetkým podľa oblečenia, pod ktorým plánujete podprsenku nosiť.

2.     Športové podprsenky

Bez športovej podprsenky sa žiadna aktívne založená žena skrátka nezaobíde. Tento typ podprsenky pôsobí na prsia kompresne, drží ich pevne na mieste a zabraňuje namáhaniu pokožky a prsného väziva pri fyzickej námahe. Tým jednak chráni prsia pred poškodením a jednak odľahčuje vašu krčnú chrbticu od nadmernej záťaže. Športové podprsenky sú vyrobené zo špeciálnych elastických materiálov, ktoré účinne odvádzajú vlhkosť a umožnia vám tak plný rozsah pohybu a počas celého športovania budete v komfortnom suchu.

3.     Push-up podprsenky

Push-up podprsenky patria medzi najobľúbenejšie typy podprseniek. Dômyselne vypchaté košíčky prsia nadvihnú a opticky zväčšia až o dve veľkosti. Vyčaria tak zvodný dekolt aj dámam, na ktorých príroda v tejto oblasti šetrila. Vzhľadom na popularitu push-up podprseniek si môžete vybrať z neuveriteľného množstva farieb a designov podprsenku presne podľa vašich predstáv. Obzvlášť sexy pôsobia predovšetkým luxusné čipkované podprsenky.

4.     Samodržiace podprsenky

Ak nosíte radi topy alebo šaty bez ramienok, mali by ste vedieť, že viditeľné silikónové ramienka od podprsenky patria medzi spoločenské faux pas. Vyberte si preto vhodnú podprsenku bez ramienok a nerobte si na ulici zbytočne hanbu. Samodržiace podprsenky často zoženiete s odnímateľnými ramienky a tak vlastne získate dve podprsenky v jednej. Na rube majú po svojom obvode silikónové pásiky, ktoré priľnú ku koži a podprsenka sa ani nepohne. Do hlbokých výstrihov si oblečte tzv. plung podprsenku – teda podprsenku s hlbokým výkrojom v prednej časti, vďaka ktorému bude pod oblečením v podstate neviditeľná.

Pred nákupom podprsenky sa nikdy nezabudnite premerať. Vyberiete si vďaka tomu podprsenku, ktorá vám perfektne sadne a v ktorej sa budete cítiť komfortne počas celého dňa.