Vážení zákazníci, vzhľadom na šírenie vírusu COVID-19 Vás chceme upozorniť, že platba na dobierku je možná len bezhotovostne (platobnou kartou) a preberanie balíčkov doručovaných prostredníctvom kuriéra bude prebiehať pri vozidle kuriéra. Príjemca by mal používať ochranné pomôcky. Ďakujeme za pochopenie.

11 ZAUJÍMAVÝCH FAKTOV ZO SVETA SPODNEJ BIELIZNE

31. 07. 18

Možno sa budete čudovať, ale aj k niečomu takému bežnému, ako je spodná bielizeň, sa viaže veľa zaujímavých a mnohokrát až bizarných faktov. Prinášame vám zoznam tých najpozoruhodnejších.

 

1. Na prvú naozajstnú podprsenku získala v roku 1889 patent Francúzka Herminie Cadolle. Úspech za nápad ale zožala v roku 1913 dáma, ktorej vynález zošitý "na kolene" v rámci príprav na ples vzbudil oveľa väčší rozruch. Zaujíma vás, o aký vynález išlo? Prečítajte si náš článok o histórii podprsenky.

 

2. Za populárnou značkou spodnej bielizne Victoria's Secret stojí muž. Spoločnosť založil v roku 1977 v Kalifornii Roy Raymond so svojou ženou Graye. Tomuto zásadnému míľniku v histórii spodnej bielizne predchádzala Raymondova nespokojnosť s nákupom spodného bielizne. Po 8 rokoch plánovania a prieskumov dospel k záveru, že na trhu jednoducho chýba pohodlné a príjemné miesto pre nákup spodnej bielizne. A tak vzniklo Victoria's Secret.

 

3. Pri Victoria's Secret ešte chvíľku zostaneme. Stať sa tvárou tejto značky je pre väčšinu modeliek výhra v lotérii, a to doslova. Tridsaťsedemročná Adriana Lima v roku 2016 zarobila takmer 10 miliónov eur, čím sa stala najlepšie platenou modelkou Victoria's Secret.

 

4. Kráľovnou korzetov je Dita von Teese, ktorej havranie vlasy, vášnivý pohľad a osí pás sa vryli do mysle nejedného muža. Známa burleskná tanečnica a moderná pin-up girl sa do korzetov súka už 20 rokov, pričom svoj pas vraj vie stiahnuť na neuveriteľných 40 centimetrov!

 

5. Hovorí sa, že podľa topánok spoznáte človeka, dosť o vás ale prezradí aj vaša spodná bielizeň. Ženy, ktoré rady nosia tangá, sú vraj viac extrovertné, nebojácne a odhodlané presadiť sa, a to nielen na verejnosti, ale aj v posteli. Súhlasíte?

 

6. Čo myslíte, v ktorej krajine ženy nosia priemerne najväčšie podprsenkové košíčky? Asi najatraktívnejšia „podívaná“ sa mužskému oku naskytne v Rusku a v severských krajinách na čele s Nórskom a Švédskom, kde je priemerná veľkosť podprsenkových košíčkov D. Za svoje „céčkové“ košíčky sa však nemusí hanbiť ani väčšina dám v Amerike, Nemecku či vo Venezuele.

 

7. Naopak ázijské ženy už sú v tejto oblasti obdarené o niečo menej, a to nielen čo sa týka výšky, ale aj veľkosti hrudníka. Zápasíte s podobným nedostatkom? Zvýšte si sebavedomie a siahnite po našej kúzelnej push-up podprsenke.

 

8. Priemerná Američanka ukrýva vo svojom bielizníku približne 21 kusov nohavičiek. A teraz sa ponúka otázka, koľko je vlastne optimálny počet kusov spodnej bielizne? To samozrejme záleží aj na tom, ako často periete. Za ideál sa údajne považuje 20 kusov nohavičiek/treniek/boxeriek. Ak má vaša zbierka viac kusov, rozhodne tým nič nepokazíte.

 

9. Takmer 80 % všetkých žien nosí podprsenku nesprávnej veľkosti. Zistite, či nie ste medzi nimi, a nahliadnite do nášho malého poradcu pri nákupe podprsenky.

 

10. Priemerná žena za život vystrieda 6 rôznych veľkostí podprsenky! A čo vy? Pamätáte si ešte na svoje prehistorické podprsenky?

 

11. Prvé zmienky o ponožkách pochádzajú z obdobia vymedzeného rokmi 300 až 500 nášho letopočtu. Konkrétne ide o dvojprsté ponožky z oblasti delty Nílu, rozdelené na 2 a 3 prsty. Dvojprsté preto, aby noha s ponožkou dokonale zapadla do sandálov. Ako je všeobecne známe, v susednom Česku sa tento historický "trend" drží dodnes.