10 MÝTOV O PODPRSENKÁCH, KTORÝM STE MOŽNO DOTERAZ VERILI

25. 05. 18

Aj vo svete podprseniek panuje veľa mýtov. Niekto im verí, niekto sa im zasmeje, niekto o nich možno ani nepočul. V každom prípade si zaslúžia byť povedané nahlas a následne zmietnuté zo stola raz a navždy!

 

1. Rovnaká veľkosť podprsenky po 20 rokoch

V lepšom butiku so spodnou bielizňou sa vás predajné asistentky viackrát opýtajú, či nechcete svoju veľkosť podprsenky premerať. Patríte aj vy k ženám, ktoré by obratom odmietli s tým, že svoju veľkosť poznajú už 20 rokov? Potom myslite na fakt, že tvar i veľkosť ženského poprsia sa s pribúdajúcim vekom mení, hormóny pracujú, chudneme a priberáme. Ako si teda môžeme byť natoľko isté svojou nemennou veľkosťou?

 

2. Čo značka, to rovnaká veľkosť podprsenky

Niektoré ženy sa domnievajú, že keď si kúpia podprsenku v Bellinde alebo kdekoľvek inde, ich veľkosť zostáva stále rovnaká. Hoci by tak pre nás bol nákup podprsenky oveľa jednoduchší, nefunguje to tak. Každá značka sa totiž drží iného štandardu veľkostí, čo navodzuje pocit, že nám "naša veľkosť" zrazu nesedí.

 

3. Najväčšiu podporu zaisťujú košíčky

Schválne, čo myslíte, ktorá časť podprsenky poskytuje prsiam najväčšiu podporu? Košíčky? Možno ramienka? Kdeže. Najväčší podiel na podpore nesie pás po obvode podprsenky.

 

4. Nenoste podprsenku a vaše prsia nebudú nikdy ovisnuté

Možno už ste niekde počuli, že nosenie podprsenky vám v budúcnosti spôsobí obávané ovisnuté prsia. Tento nezmyselný mýtus ale opäť pramení len z neucelených štúdií. Prsia nepoznamenané gravitáciou vám zaistí len dobrá genetika alebo plastická operácia. A materstvo bez dojčenia.

 

5. Podprsenky by sa nemali tak často prať

Pohľad na dva zašednuté, kedysi biele, vykukujúce špagáty od dámskej podprsenky povie viac ako tisíc slov. Buď to znamená, že žena o seba cielene nedbá, alebo že žije v domnienke, že s praním podprseniek sa to nemá preháňať. Práve naopak! Podprsenka k nám priľne v tesnej blízkosti potných žliaz, a preto si zaslúži podobnú starostlivosť ako ostatné kúsky spodnej bielizne. Optimálne vraj postačí prať po 3-5 dňoch nosenia, alebo podľa potreby.

 

6. Práčka = najväčší nepriateľ podprsenky

Bolo vám do hlavy od začiatku vášho "podprsenkového obdobia" vtĺkané, že podprsenka do práčky nepatrí? Potom na to rýchlo zabudnite, pretože ak podprsenku neperiete v práčke každý deň na 1000 otáčok, rozhodne jej praním neublížite. A keď navyše existuje skvelá vychytávka ako pracie vrecúško, ktoré podprsenku pri praní ochráni, nie je dôvod prať ju v ruke. (Možno odkaz na článok Ako prať podprsenky?)

 

7. Priemerná veľkosť podprsenky? Neexistuje!

Z hlavy vytesnite tiež akékoľvek teórie, články alebo štúdie o priemerne veľkom poprsí alebo veľkosti podprsenky. Nič také totiž neexistuje. Denne si ženy obliekajú a kupujú podprsenky s veľkosťami od A až po J, takže jediné, čo na tom možno považovať za konzistentné, je práve tá nekonzistentnosť.

 

8. Nová podprsenka musí sedieť aspoň na posledný háčik

Ak podprsenka sedí len na posledný háčik, dosť vás to pri nosení obmedzí. Avšak akonáhle vám padne na prostrednom zapínaní, môžete si ju podľa potreby v budúcnosti upraviť.

 

9. Spanie v podprsenke spôsobuje rakovinu prsníka

Neexistuje žiadna štúdia, ktorá by jasne podložila, že spanie v podprsenke spôsobuje rakovinu prsníka. Spanie v podprsenke vám možno neublíži, ale rovnako tak vám nezabezpečí, aby vaše prsia bola nadosmrti pevné. A o pohodlnosti ani nehovoriac ...

 

10. Nadmerne veľké poprsie = škaredá podprsenka

Pripadá vám, že ženy s nadmernou veľkosťou poprsia sa skrátka musia zmieriť s nosením fádnych podprseniek? Vôbec nie. Možno si trochu priplatia a pohľadajú, ale vzdať sa krásnych podprseniek rozhodne v dnešnej dobe nemusia.