AKO SI VYBRAŤ SPRÁVNU SPODNÚ BIELIZEŇ PODĽA TYPU VAŠEJ POSTAVY?

29. 11. 17

Ponuka spodnej bielizne pre pánov je v dnešnej dobe naozaj široká. A nejde len o farby alebo veľkosti, rozhodovať sa treba už pri základnej otázke: Aký typ spodnej bielizne si vybrať? Boxerky? Slipy? Či trenírky? Prihliadať by ste okrem iného mali aj na to, aký typ postavy máte. A buďte k sebe úprimní. 

Prečo je správna veľkosť a typ dôležitá?

Možno to znie otrepane, ale spodná bielizeň je naozaj prvý kus oblečenia, ktorý si na seba ráno natiahnete. Máte ju priamo na tele a v prípade nepohodlia si ju v práci alebo pri športe nebudete môcť dal dole. Musíte ju mať na sebe celý deň. Práve to je dôvod, prečo by ste nemali výber správnej spodnej bielizne podceniť. Je vhodné si ešte pred samotnou kúpou uvedomiť, kde budete konkrétnu bielizeň nosiť, a ako sa k vám bude hodiť.

 

Slipy pre športovcov

Ak si pri slove slipy predstavíte nie práve atraktívne kúsky, ktoré ste museli nosiť v detstve, neľakajte sa. Moderné slipy zažívajú návrat do pánskych šatníkov a ich obľuba je zaslúžená. Na to, aby ste tento typ pánskej spodnej bielizne mohli nosiť, ale musíte mať zodpovedajúcu postavu. Ideálne vyšportované stehná, ktoré v slipoch vyniknú. Hodia sa ale aj nižším pánom, pretože vďaka tomu, že zo stehien nič nezakrývajú, nohu opticky predĺžia. Vyskúšajte naše slipy s klasickým strihom a opäť si tento typ spodnej bielizne zamilujte.

 

Boxerky pre všetkých

Boxerky sú dnes asi najpopulárnejšou pánskou spodnou bielizňou. Vhodné sú pre pánov s užšími stehnami. Pri širších stehnách môžu tlačiť a spodný kraj sa zarezávať. Keďže sedia tesne na tele, dá sa na nich nosiť aj slim oblečenie bez toho, aby ich bolo navonok vidieť. Keďže sa vyrábajú v rôznych materiáloch a farbách, vyberie si každý. Športovci majú na výber boxerky z moderných materiálov odvádzajúcich vlhkosť, ako napríklad boxerky 3D Flex Air, do kancelárie ale postačia aj klasické bavlnené.

 

Trenírkové boxerky na domáce nosenie

Tento typ spodnej bielizne je zvyčajne dlhší a voľnejší a na prednej strane má aj gombík. Ak nenosíte veľmi obtiahnuté nohavice, alebo máte širšie stehná, trenírkové boxerky sú super voľbou. Pod úzke nohavice ich ale napasujete len ťažko. Okrem toho stojí za zváženie, či sú vhodnou voľnou pre štíhlych pánov. Chudá noha v nich totiž pôsobí ešte tenšie, pretože trenírky okolo stehna visia voľne. Ich obrovskou výhodou je pohodlnosť a vzdušnosť, takže sú skvelé na domáce nosenie a spánok. Vyskúšajte napríklad štýlové bavlnené trenírkové boxerky.