HISTÓRIA

Firmu Bellinda založili v roku 1950 Fred Vatter a Dr Otto Palme ako značku na pančuchový tovar. Názov Bellinda pochádza z výrazu "Bella Linda", čo je latinský preklad názvu severočeského mesta Krásná Lípa, kde Josef Heinrich Vatter založil v roku 1882 závod na výrobu pančuchového tovaru.
Od roku 1991 je Bellinda taktiež v strednej a východnej Európe, najdôležitejšími trhmi Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko. Ako bolo spomenuté, Bellinda bola uvedená na trh ako značka pančuchového a ponožkového tovaru. Dnes však ponúka širšiu kolekciu dámskej a pánskej spodnej bielizne ako je kolekcia ponožiek a pančúch. Prvá kolekcia spodnej bielizne bola predstavená v roku 2000 a veľmi rýchlo sa stala neoddeliteľnou súčasťou ponuky značky Bellinda.

Od roku 2015 je ponovom pánska bielizeň pod samostatnou značkou Bellinda MEN. Každý rok Bellinda prichádza s inovatívnymi produktmi napr. úspešná séria zoštíhľujúcej bielizne Active Slimmer, pančuchové nohavice BB cream apod. V roku 2015 sa Bellinda stala súčasťou americkej spoločnosti Hanes Brands Inc.